Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Šport

Lobotka je tentokrát ako jeden z lídrov: Nikdy si nepripúšťam tlak

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka sa usmieva počas tlačovej konferencie pred pondelkovým úvodným zápasom našich futbalistov v základnej E-skupine proti Belgicku v nemeckom meste Mainz počas ME vo futbale v sobotu 15. júna 2024. Foto: TASR - Martin Baumann

Výkop prvého zápasu Slovenska je na programe v pondelok o 18.00 h vo Frankfurte. V piatok čaká tím trénera Francesca Calzonu stretnutie s Ukrajinou, ktoré sa začne o 15.00 v Düsseldorfe.

Mainz 15. júna (TASR) - Slovenský futbalista Stanislav Lobotka si pred úvodným zápasom na ME nepripúšťa tlak. Jeho tím čaká v pondelok úvodný zápas turnaja proti Belgicku, favoritovi E-skupiny. Pre hráča Neapola je to druhý kontinentálny šampionát, tentokrát však už bude v pozícii jedného z lídrov reprezentácie.

Dvadsaťdeväťročný defenzívny stredopoliar je momentálne držiteľ ocenenia pre najlepšieho futbalistu roka a v sezóne 2022/23 bol oporou svojho klubu, ktorý získal prvý taliansky titul po vyše 30 rokoch. "Ja si nikdy nepripúšťam tlak, som samozrejme v inej pozícii ako na predošlých ME. Je to tým, že v klube hrám stabilne, vyhýbajú sa mi zranenia a niečo som aj zhodil, takže sa mi ľahšie behá. Nejakú tú nervozitu cítim, ale trému si nepripúšťam," uviedol Lobotka na sobotnej tlačovej konferencii v Mainzi.

Európsky šampionát sa začal v piatok o 21.00 zápasom domáceho Nemecka proti Škótsku. Domáci zvíťazili jednoznačne 5:1 a od 44. minúty hrali v početnej prevahe po vylúčení Ryana Porteousa. "Ja osobne určite cítim, že začiatok je veľmi blízko. Keď som to pozeral v televízii, najradšej by som išiel hrať už hneď," vyhlásil slovenský stredopoliar. Na predošlých ME nastúpil len proti Španielsku (0:5), keď vystriedal v polčase Jakuba Hromadu. V kvalifikácii nezasiahol len do jedného zápasu - na lavičke bol v záverečnom stretnutí na pôde Bosny a Hercegoviny (2:1). Slováci mali už pred ním istý postup. Zároveň bol jeden dvoch hráčov v celej J-skupine, ktorí vsietili gól Portugalsku. Uvedomuje si, že v pondelok čaká jeho tím podobne kvalitný súper v podobe Belgicka."Proti takýmto kvalitným súperom sa hrá veľmi ťažko. Keď mám stále niekoho na sebe, nie je tam priestor, ktorý by som potreboval. Keď už sa to deje, snažím sa s tým vyrovnať a spraviť priestor pre niekoho iného," povedal Lobotka. Dodal, že nie je žiadna konkrétna oblasť, na ktorú sa pred zápasom s Belgickom tím zameriava: "Nie je nič, čo je najdôležitejšie. Zameriavame sa na ofenzívu i defenzívu, to, ako máme stáť a pressovať, aby sme mali čo najlepší výsledok."

Výkop prvého zápasu Slovenska je na programe v pondelok o 18.00 h vo Frankfurte. V piatok čaká tím trénera Francesca Calzonu stretnutie s Ukrajinou, ktoré sa začne o 15.00 v Düsseldorfe. Pôsobenie v základnej skupine uzavrú "sokoli" v stredu 26. júna vo Frankfurte proti Rumunsku (18.00 h).