Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Šport

Brignoneová sa stará o mamu, ktorá ochorela na koronavírus

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová sa usmieva v cieli po druhej časti alpskej kombinácie Svetového pohára v alpskom lyžovaní 23. februára 2020 vo švajčiarskej Crans Montane. Foto: TASR/AP

V Taliansku hlásili v stredu krátko popoludní vyše 135.000 nakazených a viac než 17.000 mŕtvych.

Rím 8. apríla (TASR) - Víťazka Svetového pohára v lyžovaní v tejto sezóne Federica Brignoneová, sa stará o svoju matku, ktorej diagnostikovali ochorenie COVID-19. Po päťdňovej hospitalizácii v nemocnici v severnom Taliansku je Brignoneovej matka v domácom liečení.

Mama talianskej reprezentantky Maria Rosa je bývalou lyžiarka, ktorá v rokoch 1979 až 1983 triumfovala v štyroch pretekoch Svetového pohára v slalome a obsadila 4. miesto na ZOH v roku 1980. Spolu s manželom Danielem je teraz jej oporou aj dcéra. "Federica je moja zdravotná sestra, pomáha mi podávať lieky. Keď sa situácia s mojím zdravotným stavom zhoršila, bolo to zlé. V noci som nemohla dýchať," citovala agentúra APA. Neskôr 58-ročnú ženu z nemocnice prepustili do domácej liečby. "Dcéra Federica nemá žiadne príznaky a trénuje doma. Varí mi moje obľúbené jedlá, to je úžasné. Premýšľame o tom, kde som sa mohla nakaziť," dodala.

V Taliansku hlásili v stredu krátko popoludní vyše 135.000 nakazených a viac než 17.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 208 krajinách/územiach potvrdených viac ako 1,44 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 83.000 osôb.