< sekcia Šport

Magoni po predĺžení spolupráce s Vlhovou: Verím, že prinesie úspechy

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vľavo) získala zlatú medailu v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní 14. februára 2019 vo švédskom Are. Foto: TASR - Martin Baumann

Dohoda znie do konca zimných olympijských hier 2022 v Pekingu.

Bratislava 1. apríla (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová minulý týždeň potvrdila, že bude pokračovať v spolupráci s Liviom Magonim. V stredu sa k predĺženiu vyjadril aj taliansky tréner, ktorý sa teší na ďalšie dva roky a verí, že prinesú množstvo úspechov.

Dohoda znie do konca zimných olympijských hier 2022 v Pekingu. "I keď nie je najlepší čas pre našu krajinu, región a celú moju provinciu a sú dôležitejšie problémy, tak prišiel deň, keď môžem potvrdiť svoju budúcnosť. Mal som dve veľmi lákavé ponuky od športovcov, ktorí sú v najlepšej päťke na svete, no čakal som, kým sa tím Vlhová pokúsi splniť moje požiadavky, pretože som chcel urobiť posledný krok k úspechom, ktoré si Petra zaslúži. To všetko sa vyriešilo, takže som podpísal kontrakt s tímom Vlhová na ďalšie dva roky. Je to prvýkrát, čo som podpísal dvojročnú zmluvu, ale zdalo sa mi to ako správne rozhodnutie, keďže hlavné ciele by mali byť zimná olympiáda v Číne, MS v Taliansku a Svetový pohár. Tím zostane rovnaký. V roku 2022 budem vedieť, či sme dosiahli nastavené ciele. Som šťastný za všetkých našich talianskych a špeciálne slovenských fanúšikov, ktorí sú ku mne a k tímu vždy veľmi milí. Vďaka a prajem silu Taliansku a Bergamu," uviedol pre TASR.

Rozhovory o pokračovaní spolupráce prebiehali už dlhšiu dobu, už vo februári po víťazstve v slalome SP v slovinskej Kranjskej Gore sa objavila informácia, že dohoda je na svete, no skompletizovali ju až minulý týždeň. Taliansky tréner si aj vzhľadom na momentálnu situáciu s pandémiou koronavírusu v jeho rodnej krajine musel vyriešiť rodinné záležitosti.