Naše juniorky obsadili v štafete 10. miesto

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovenky zaostali za víťazným Švajčiarskom o takmer tri minúty.

Oberwiesenthal 6. marca (TASR) – Slovenské bežkyne na lyžiach obsadili v dnešnej štafete na 4x3,3 km na juniorských MS v klasickom lyžovaní v nemeckom Oberwiesenthali 10. miesto.

Kvarteto Kristína Sivoková, Mária Danielová, Barbora Horniaková a Timea Mazúrova sa dostalo do elitnej desiatky napriek tomu, źe vekom sú to ešte dorastenky. Dievčenskú štafetu sa na MSJ podarilo Slovensku postaviť opäť po desiatich rokoch.

Slovenky zaostali za víťazným Švajčiarskom o takmer tri minúty. Striebro brali Američanky a na tretej priečke skončili juniorky Švédska. V štafete mužov na 4x5 km získali zlato reprezentanti USA. Na druhom mieste skončili Kanaďania, bronzové medaily si vezú domov Taliani.