< sekcia Šport

Flachau zažilo slovenský ošiaľ: Veronika, Peťa, Timo a chlapské rundy

Na snímke slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová (vľavo) sa teší zo zisku tretieho miesta v nočnom slalome žien Svetového pohára v rakúskom Flachau v piatok 15. januára 2016. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenky dávali do kamier na známosť vysoký stupeň emócií.

Flachau 15. januára (TASR) - Ak teda historický slalom, tak poriadny. Tak to spontánne cítili slovenské lyžiarske devy, ktoré to v cieľových priestoroch piatkovej súťaže vo Flachau riadne roztočili. Obe dávali do kamier na známosť vysoký stupeň emócií a známe rakúske stredisko sa na úpätí jedného z najetablovanejších kopcov Svetového pohára premenilo na slovenské ošiaľ - pretekárok i fanúšikov. Najmä Petra Vlhová sa rozparádila a jej šou mala ozaj grády - Veroniku Velez-Zuzulovú nevedela "vynastískať".Prvýkrát v histórii zjazdárskeho športu stáli dve slovenské kombinézy v centre pódiovej pozornosti. Peťa, ako jej hovoria spriaznené duše, má na tom vlastne rozhodujúcu zásluhu, lebo vídať Veroniku na stupňoch si už každý za uplynulých cca osem rokov zvykol. Vlhová tretím miestom slávila svoje tretie vystúpenie na piedestál a to všetko v jednej zime, dokonca v priebehu takmer presne mesiaca. No prvé dva razy bez svojej kamarátky. Teraz, keď Veronika viedla a Petra bola tretia, s napätím sa čakalo, či to rozbije a ako to rozbije vedúca po prvom kole, Nastasia Noensová. Francúzka to nerozbila a vtedy to vypuklo."Som šťastná, dnes bol veľký deň pre Slovensko. Aj pre mňa osobne, lebo som sa tretíkrát dostala na stupne víťaziek," zdôraznila o niečo neskôr na tlačovej konferencii. A pre TASR rozmenila na drobné svoje pocity z cieľových priestorov: "Čo povedať, tentoraz som tie emócie neudržala a vyskočila som z kože. S Veronikou sme si povedali, že konečne sa nám to podarilo. Trať bola lepšia ako v utorok, prvé kolo bolo trochu ťažšie, ale druhé som išla úplne nadoraz a vyšlo to."

To Veronika v cieľových priestoroch striedala emócie so zádumčivým výrazom. "Vnímala som to všetko veľmi pozitívne, ale ja som taký diskrétnejší typ. Som introvert. Všetko si potrebujem zanalyzovať a využiť to do ďalších pretekov. Ono je ťažké opísať všetky tie momenty a ja sa veru nepamätám, čo všetko mi prebiehalo hlavou," hovorila pre TASR

Historický úspech Slovenska na SP

A takto vyzerá obrovská radosť. Našou kamerou sme pre vás zachytili tie najkrajšie momenty. Baby, celé Slovensko je na vás pyšné! :)

Zveřejnil(a) Šport v RTVS dne 15. leden 2016


Pre Veroniku Velez-Zuzulovú, dvojnásobnú víťazku vo Flachau, bol historický okamih umocnený aj najmilším fanúšikom. Aj keď sa so svojím synovcom, "malým Timom", teda 16-mesačnou ratolesťou svojej sestry Dominiky, stretla až po súťaži. "Ja sa snažím sústrediť len na preteky, návštevy sa snažím vnímať čo najmenej. Celkovo je teraz veľa pretekov v krátkych intervaloch a ja sa nerada rozptyľujem. Ešte som ich dnes nevidela, vždy sa radšej s nimi stretnem po pretekoch," referovala po dojazde.

O niekoľko minút však už všetko bolo ináč a Veronika sa rozplývala: "Chudák malý, videla som, ako ho Dominikin manžel nakladá do nosiča a mal dosť. Neviem, či ešte bude hore, keď sa stretneme na hoteli. Ja však tiež nebudem dlho, počas sezóny príliš neoslavujem, zaplatím všetkým chlapom rundu, trochu sa pobavíme a ja pôjdem spať."

Ďalší slalom je na programe 31. marca v slovinskom Maribore: "Teším sa, že bude trochu väčšia pauza a že budem mať ten nasledujúci týždeň voľnejší. Samozrejme, že tam bude kondičný tréning, ale oddýchnem si od tých lyžiarskych vecí."
Historický úspech Slovenska na SP

A takto vyzerá obrovská radosť. Našou kamerou sme pre vás zachytili tie najkrajšie momenty. Baby, celé Slovensko je na vás pyšné! :)

Zveřejnil(a) Šport v RTVS dne 15. leden 2016

\r\n
\r\nPre Veroniku Velez-Zuzulovú, dvojnásobnú víťazku vo Flachau, bol historický okamih umocnený aj najmilším fanúšikom. Aj keď sa so svojím synovcom, \"malým Timom\", teda 16-mesačnou ratolesťou svojej sestry Dominiky, stretla až po súťaži. \"Ja sa snažím sústrediť len na preteky, návštevy sa snažím vnímať čo najmenej. Celkovo je teraz veľa pretekov v krátkych intervaloch a ja sa nerada rozptyľujem. Ešte som ich dnes nevidela, vždy sa radšej s nimi stretnem po pretekoch,\" referovala po dojazde.
\r\n
\r\nO niekoľko minút však už všetko bolo ináč a Veronika sa rozplývala: \"Chudák malý, videla som, ako ho Dominikin manžel nakladá do nosiča a mal dosť. Neviem, či ešte bude hore, keď sa stretneme na hoteli. Ja však tiež nebudem dlho, počas sezóny príliš neoslavujem, zaplatím všetkým chlapom rundu, trochu sa pobavíme a ja pôjdem spať.\"
\r\n
\r\nĎalší slalom je na programe 31. marca v slovinskom Maribore: \"Teším sa, že bude trochu väčšia pauza a že budem mať ten nasledujúci týždeň voľnejší. Samozrejme, že tam bude kondičný tréning, ale oddýchnem si od tých lyžiarskych vecí.\"
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Slovenky dávali do kamier na známosť vysoký stupeň emócií."}