< sekcia Šport

Rada lyžiarskej FIS odložila májový Kongres v Pattayi

Na snímke Gian Franco Kasper, archívna foto. Foto: TASR

Rada FIS počas telekonferencie nerozhodla o novom mieste či termíne, no mal by sa uskutočniť niekedy na jeseň tohto roku.

Oberhofen 27. marca (TASR) - Rada Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v piatok rozhodla o odložení svojho 52. Kongresu, ktorý sa mal uskutočniť od 17. do 23. mája v thajskej Pattayi. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu.

Rada FIS počas telekonferencie nerozhodla o novom mieste či termíne, no mal by sa uskutočniť niekedy na jeseň tohto roku. Zrušenie májového Kongresu znamená, že sa posunú aj voľby prezidenta a tak súčasný šéf federácie Gian Franco Kasper zo Švajčiarska zostane na poste o čosi dlhšie.

Do funkcie kandiduje šéf spoločnosti Head Group Johan Eliasch. Očakáva sa, že do boja sa zapojí aj líder Švajčiarskeho lyžiarskeho zväzu a majster sveta 1993 v zjazde Urs Lehmann. Ďalší potenciálni kandidáti sú viceprezident FIS Mats Arjes a generálna sekretárka federácie Sarah Lewisová. Na najbližšom Kongrese sa má rozhodnúť aj o dejisku majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní v roku 2025. O usporiadanie sa uchádzajú rakúsky rezort Saalbach-Hinterglemm, nemecký Garmisch-Partenkirchen a švajčiarska Crans Montana.

V Thajsku evidujú 1136 prípadov nákazy koronavírusom, päť osôb chorobe podľahlo. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac ako 565.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 25.000 osôb.