Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Skokan Geiger vedie celkové poradie o tri body pred Kobajašim

Nórsky skokan na lyžiach Marius Lindvik zvíťazil v nedeľných pretekoch Svetového pohára 30. januára 2022 v nemeckom Willingene. Foto: TASR/DPA

Líder Svetového pohára pred nedeľou Rjoju Kobajaši z Japonska nezvládol svoj úvodný skok a obsadil až 12. miesto.

Willingen 30. januára (TASR) - Nórsky skokan na lyžiach Marius Lindvik zvíťazil v nedeľných pretekoch Svetového pohára v nemeckom Willingene. Získal celkovo 243,9 bodu a do čela sa posunul po 6. mieste v 1. kole. Druhý skončil s bodovým ziskom 238,7 bodu Nemec Karl Geiger a opäť sa vrátil do čela hodnotenia Svetového pohára. Svoje prvé pódium v kariére si vyskákal Slovinec Cene Prevc, ktorý po 1. kole viedol.

Lindvik sa najlepšie vyrovnal s náročnými podmienkami pri premenlivom vetre. V 1. kole skočil 140 m a v druhom 144,5 m. Pripísal si tretie prvenstvo v sezóne a šieste v kariére. "Vedel som, že mám schopnosti a formu zabojovať o víťazstvo. Vietor bol celkom silný, ale myslím si, že to boli férové preteky. Cítim sa dobre, snáď to zužitkujem aj v Pekingu," povedal Lindvik pre FIS.

Líder Svetového pohára pred nedeľou Rjoju Kobajaši z Japonska nezvládol svoj úvodný skok a obsadil až 12. miesto. V 2. kole predviedol najlepší pokus dňa 152 m, no dokázal sa posunúť iba tesne pod pódium na 4. miesto. Geiger sa pred neho dostal v celkovom hodnotení o tri body.