< sekcia Šport

Lyžiar Cochran-Siegle má malú zlomeninu krku

Na archívnej snímke americký lyžiar Ryan Cochran Siegle. Foto: TASR/AP

Američan sa pri nájazde do traverzy dostal do záklonu, stratil kontrolu nad lyžami a skončil v ochranných sieťach.

Kitzbühel 24. januára (TASR) - Americký lyžiar Ryan Cochran-Siegle sa chce vrátiť do kolotoča Svetového pohára ešte v aktuálnej sezóne. Potvrdil to dva dni potom, ako v piatkovom zjazde v rakúskom Kitzbüheli spadol a zranil si krk.

Američan sa pri nájazde do "traverzy" dostal do záklonu, stratil kontrolu nad lyžami a skončil v ochranných sieťach. Z nich sa síce dokázal sám vyslobodiť, podľa jury však hlásil mierne bolesti ramena a problémy so zrakom, takže privolaný lekár pre istotu privolal vrtuľník. Ten odviezol víťaza decembrového super-G z Bormia na vyšetrenia do nemocnice.

Podľa vlastných slov utrpel 28-ročný pretekár "malú zlomeninu v oblasti krku", ale chce sa vrátiť čo najskôr. Či to stihne do februárových majstrovstiev sveta v Taliansku, je však veľmi otázne. "Neviem to presne, o časovom horizontu návratu sme ešte s lekármi nehovorili. Dúfam ale, že to bude určite ešte pred koncom tejto sezóny. Musím byť ale v tejto veci veľmi opatrný a uvážlivý. Všetko čo doteraz od lekárov viem, že je to stabilizované. Musím ale podstúpiť ďalšie vyšetrenia. Moje telo je skoro úplne v poriadku, až na ten krk. Ani bezprostredne po páde ma veľmi nebolel, cítil som tam len menšie bolesti a menšiu nepohodu. Mal som šťastie. Už teraz však dúfam, že na tretí pokus túto beštiu 'Streif' budúci rok dobyjem!" napísal podľa agentúry AP na sociálnej sieti.