< sekcia Šport

Lyžiar Ford mal ťaždý pád, Braathenove zranenia vyžadujú operáciu

Na snímke zranený americký lyžiar Tommy Ford po páde v 1. kole v obrovskom slalome mužov v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v švajčiarskom Adelbodene 9. januára 2021. Ford z USA mal krátko pred cieľom ťažký pád, pri ktorom dopadol na hlavu a krk a skončil v záchranných sieťach, kde zostal nehybne ležať. Dlho ho ošetrovali priamo na mieste a potom ho vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Berne. Agentúra AP s odvolaním sa na švajčiarsku televíziu informovala, že Ford počas ošetrovania komunikoval, bližšie správy o jeho zdravotnom stave však počas súťaže neboli známe. Foto: TASR/AP

Napriek hrozivo vyzerajúcemu pádu vyšetrenia neodhalili závažnejšie poškodenie krčnej chrbtice ani hlavy, informovala o tom Americká lyžiarska federácia na twitteri.

Adelboden 9. januára (TASR) - Americký lyžiar Tommy Ford mal veľké šťastie, keď po ťažkom páde v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára v Adelbodene vyviazol iba s menšími zraneniami. Člen elitnej žrebovanej sedmičky spadol krátko pred cieľom na hlavu a krk a skončil v ochrannej sieti. Preteky prerušili asi na pol hodinu a po ošetrení ho letecky transportovali do nemocnice v Berne.

Napriek hrozivo vyzerajúcemu pádu vyšetrenia neodhalili závažnejšie poškodenie krčnej chrbtice ani hlavy, informovala o tom Americká lyžiarska federácia na twitteri. Ford tiež utrpel zranenie kolena, ktorého rozsah určia ďalšie testy.

Oveľa horšie dopadol Nór Lucas Braathen. Ten spadol v piatkovom obráku po dojazde do cieľa. Vyšetrenia odhalili roztrhnutý mediálny kolaterálny väz, čo pre 20-ročného pretekára znamená koniec sezóny. "Zranenie si vyžiada operáciu. Definitívne rozhodnutie spravia lekári v Nórsku, ale s určitosťou má po sezóne. Tieto zranenia sa zvyčajne liečia šesť až deväť mesiacov," citoval tímového lekára Marca Straussa portál skiracing.com.