Quantcast
< sekcia Šport

Goggiová v Cortine opäť nenašla premožiteľku v zjazde

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová (uprostred) pózuje na pódiu s trofejou vedľa druhej Rakúšanky Ramony Siebenhoferovej (vľavo) a tretej Češky Ester Ledeckej (vpravo) po zjazde žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní na domácej trati v talianskej Cortine d'Ampezzo 22. januára 2022. Foto: TASR/AP

Preteky pre silný vietor na kopci skrátili, najlepšie zjazdárky strávili na trati menej ako 70 sekúnd.

Cortina d´Ampezzo 22. januára (TASR) - Talianska lyžiarka Sofia Goggiová v sobotu vyhrala štvrtý z piatich zjazdov v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára. Na domácej trati v Cortine d´Ampezzo zdolala o 20 stotín sekundy Rakúšanku Ramonu Siebenhoferovú. Tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,26 s). Slovenka Petra Vlhová ani líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA neštartovali.

Preteky pre silný vietor na kopci skrátili, najlepšie zjazdárky strávili na trati menej ako 70 sekúnd. Goggiová potvrdila svoju ohromnú fazónu v zjazde v prebiehajúcej sezóne. Prvenstvo si pripísala aj napriek tomu, že na trati urobila dve výrazné chyby a vyšla z ideálnej stopy. Podarilo sa jej triumfovať vždy, keď v kráľovskej disciplíne preťala cieľovú čiaru. Pred týždňom v Zauchensee súťaž nedokončila.

Goggiová v cieli neskrývala nadšenie, že sa dokázala opäť vrátiť na víťaznú vlnu. "Verím, že toto je najlepší deň mojej kariéry. Je úžasné vrátiť sa takýmto spôsobom po páde v Zauchensee. Fúkalo, viditeľnosť nebola dobrá. Bola to divoká jazda, ale skvelá. Super deň," tešila sa Talianka podľa APA.

Víťazka z rakúskeho strediska Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska skončila na 9. mieste s mankom 0,68. Siebenhoferová si po 3. priečke v Zauchensee pripísala druhé pódiové umiestnenie v sezóne. Športová obojživelníčka Ledecká zaznamenala najlepší výsledok v sezóne v alpskom lyžovaní, no v snoubordingu už stála dvakrát na pódiu. Triumf v paralelnom obrovskom slalome dosiahla v decembri práve v Cortine.

Goggiovej po zisku stovky bodov naďalej patrí 3. priečka v celkovom hodnotení, na druhú Petru Vlhovú stráca 160 bodov. Na čele je s náskokom 37 bodov Shiffrinová.


Svetový pohár v talianskej Cortine d´Ampezzozjazd žien:
1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:06,98 min.,
2. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,20 s,
3. Ester Ledecká (ČR) +0,26,
4. Corinne Suterová (Švajč.) +0,33,
5. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,37,
6. Michelle Gisinová (Švajč.) +0,44,
7. Elisabeth Reisingerová (Rak.) +0,57,
8. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,59,
9. Lara Gutová-Behramiová (Švajč.) +0,68,
10. Kira Weidleová (Nem.) +0,81

Celkové poradie v SP (po 23 z 37 súťaží):1. Mikaela Shiffrinová (USA) 966 b,
2. Petra VLHOVÁ (SR) 929,
3. Goggiová 769,
4. Sara Hectorová (Švéd.) 582,
5. Federica Brignoneová 539, 6. Siebenhoferová 517

Poradie v zjazde (po 5 z 9):

1. Goggiová 400,
2. Siebenhoferová 264,
3. Breezy Johnsonová (USA) 240,...,
40. VLHOVÁ 5