< sekcia Šport

Lyžovanie SP: Noel na čele po 1. kole sobotného slalomu vo Flachau

Francúzsky lyžiar Clement Noel počas 1. kola slalomu Svetového pohára v rakúskom Flachau v sobotu 16. januára 2021. Foto: TASR/AP

Jeden zo spolufavoritov, Nór Henrik Kristoffersen nabral manko až 1,72 s.

Flachau 16. januára (TASR) - Francúzsky lyžiar Clement Noel viedol po 1. kole sobotného slalomu Svetového pohára. Vo Flachau figuroval na druhom mieste Nór Sebastian Foss-Solevaag s odstupom 23 stotín sekundy, priebežne tretí bol domáci Rakúšan Manuel Feller, ktorý zaostal o 0,25 s. Slovenskom nemalo v súťaži zastúpenie.

Na zjazdovke Hermanna Maiera, kde v utorok ženy absolvovali nočný slalom, sa išli náhradné preteky za švajčiarsky Wengen. Noel štartoval s číslom 6 a na úvodných medzičasoch sa pohyboval v červených číslach, jazdu na rytmickej trati však vygradoval v spodnej pasáži. Po prvom kole bol na čele aj v predchádzajúcom slalome v Adelbodene, kde obsadil až ôsmu priečku.

Jeden zo spolufavoritov, Nór Henrik Kristoffersen nabral manko až 1,72 s. Rus Alexander Chorošilov so štartovým číslom 11 si na záverečnom medzičase vypracoval 20-stotinový náskok, ale po veľkej chybe preteky nedokončil.