< sekcia Šport

Lyžiarske preteky v Kitzbüheli zrušili pre koronavírus

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

V Kitzbüheli boli na programe dva slalomy, v sobotu náhradný za Wengen, v nedeľu klasický hahnenkammský.

Kitzbühel 13. januára (TASR) - Víkendové preteky Svetového pohára alpských lyžiarov presunuli do Flachau. Pôvodne sa mali v Kitzbüheli uskutočniť dva slalomy, v sobotu náhradný za švajčiarsky Wengen, v nedeľu klasický hahnenkammský. V neďalekom Jochbergu však zaznamenali sedemnásť prípadov infekčnejšieho britského variantu vírusu a úrady sa rozhodli podujatie zrušiť. Informovala o tom agentúra APA.

Podľa predsedu krajinskej vlády v Tirolsku Güntera Plattera odhalili v Jochbergu celkovo 24 nových prípadov a z bezpečnostných dôvodov, najmä pre výskyt britskej mutácie, rozhodli o zrušení podujatia SP. Celú oblasť pravdepodobne čaká testovanie a v prípade dobrých výsledkov by nemalo nič ohroziť preteky v Kitzbüheli, ktoré sú naplánované na 22.-24. januára.

O zrušení pretekov vo Wengene (15. a 16. januára) rozhodol úrad verejného zdravotníctva v kantóne Bern na základe vysokého počtu nakazených koronavírusom v regióne.

Presun do Flachau bol logická voľba, keďže sa tam v utorok uskutočnili ženské preteky. V tradičnom nočnom slalome triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, Slovenska Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste. Do úvahy prichádzali aj Salzburg a stredisko Zauchensee, oba rezorty však túto možnosť odmietli pre nedostatok času na organizáciu.