< sekcia Šport

Úvodné podujatie v Söldene bude bez divákov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Medzinárodná lyžiarska federácia už predtým schválila, že obrovský slalom žien a mužov odštartuje sezónu o týždeň skôr.(

Sölden 19. augusta (TASR) – Úvodné podujatie Svetového pohára v alpskom lyžovaní (17. a 18. októbra) sa v rakúskom Söldene uskutoční bez prítomnosti divákov. Organizátori sa pre toto opatrenie rozhodli pre pandémiu nového koronavírusu, konať sa nebudú ani sprievodné akcie.

Medzinárodná lyžiarska federácia už predtým schválila, že obrovský slalom žien a mužov odštartuje sezónu o týždeň skôr. Termín zmenila z bezpečnostných dôvodov takisto v súvislosti s pandémiou, vďaka predsunutiu dokážu organizátori lepšie oddeliť športovcov a ďalších účastníkov podujatia od bežných turistov.

Ľadovec Rettenbach má v tomto prípade výhodu, že naň vedie jediná cesta, kde môžu usporiadatelia skontrolovať každého účastníka. „Nebudú tam žiadni diváci, pretože bezpečnosť je najdôležitejšia pre FIS aj Rakúsky lyžiarsky zväz," povedal šéf organizačného výboru Jakob Falkner pre web periodika Tiroler Tageszeitung.