< sekcia Šport

P. Vlhová: Som na seba hrdá

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje na pódiu s trofejou po víťazstve v obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok 7. marca 2021 v Jasnej. Foto: TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová sa nielenže dočkala triumfu na domácom podujatí Svetového pohára v Jasnej, ale presadila sa v obrovskom slalome, v ktorom sa v uplynulom období trápila.

Jasná 7. marca (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla jedno z najemotívnejších víťazstiev vo svojej kariére. Nielenže sa dočkala triumfu na domácom podujatí Svetového pohára v Jasnej, ale presadila sa v obrovskom slalome, v ktorom sa v uplynulom období trápila.

Vlhová v talianskej Cortine d'Ampezzo neobhájila titul majsterky sveta a v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne si všetko vynahradila v nedeľu na svojom najznámejšom svahu. "Veľmi sa teším, že to vyšlo. V sobotu som bola po druhom mieste trošku smutná, ale dnes môžem byť hrdá sama na seba. Aj keď to bol boj s nervami, na štarte som bola pokojná. Vedela som, čo presne budem robiť a ako pôjdem. V hlave som nemala nič, len to, že chcem podať maximum. Aj som to urobila, takže som naozaj veľmi šťastná," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka, ktorá sa v súčte časov oboch súťažných dní stala aj víťazkou 82. ročníka Veľkej ceny Demänovských jaskýň.

Toto ocenenie nezískala prvýkrát v kariére, tešila sa z neho aj pred dvoma rokmi, keď v Jasnej vyhrala obrovský slalom i slalom v rámci Európskeho pohára: "Celkovo to hodnotím veľmi dobre, včera druhé miesto, dnes som dokázala zvíťaziť. Sú to momenty, aké sa nedajú opísať. Toto víťazstvo je jedno z najemotívnejších v mojej kariére, pretože v obrovskom slalome som sa trošku trápila a dnes som dokázala vyhrať. Navyše sa mi to podarilo doma v Jasnej a keď sa tieto dve veci spoja dokopy, tak je to naozaj jedno z tých najlepších a najkrajších víťazstiev."
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok 7. marca 2021 v Jasnej.
Foto: TASR - Martin Baumann

Vlhová si za víkend pripísala 180 z možných 200 bodov a výrazne zlepšila svoju pozíciu v boji o historický veľký glóbus. Za vedúcou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá v slalome neštartovala a v "obráku" skončila až deviata, zaostáva už len o 36 bodov. "Pred víkendom by som tomu asi neverila. Nakopla som sa, ale ešte mám veľa pred sebou. Teraz je dôležité zregenerovať, potom máme dva slalomy v Are, dám do toho všetko a nebudem nič riešiť, budem sa koncentrovať sama na seba a na moje lyžovanie," dodala Vlhová.

Emócie netajili ani ďalší členovia úspešného tímu na čele s trénerom Liviom Magonim: "Trocha sme sa obávali, neviem prečo, ale dva mesiace jej v to obrovskom slalome nešlo. Priorita bola umiestniť sa pred Larou. Dôležité bolo prvé kolo, keďže sme zmenili materiál. Nečakali sme týchto sto bodov. Takisto nasledujúce súťaže budú náročné, Mikaela Shiffrinová opäť lyžuje ako šampiónka. Tieto dva výsledky sú však podstatné a rovnako dôležité budú dva slalomy v Are." Preteky vo Švédsku sú na programe už v piatok 12. a v sobotu 13. marca.