Quantcast
< sekcia Šport

Vlhová vynechá tri zastávky seriálu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje v cieli po 2. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Killingtone 28. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Vlhová pred štartom sezóny vyhlásila, že nebude v úlohe obhajkyne veľkého glóbusu "tlačiť na pílu".

Killington 29. novembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v rámci podujatí Svetového pohára predstaví najbližšie až v obrovskom slalome vo francúzskom Courchevel, ktorý je na programe 21. decembra. Vynechá tak nasledujúce tri zastávky seriálu.

Obhajkyňa celkového prvenstva z uplynulej sezóny sa nepredstaví tento týždeň v kanadskom Lake Louise, kde sa pôjdu dva zjazdy a super-G, nebude štartovať ani v St. Moritzi vo Švajčiarsku (2x super-G) a vo francúzskom stredisku Val d'Isere, kde sa 18. a 19. decembra uskutočnia súťaže v zjazde a super-G. V pondelok o tom informovali Team Vlha a Zväz slovenského lyžovania (ZSL).

Vlhová pred štartom sezóny vyhlásila, že nebude v úlohe obhajkyne veľkého glóbusu "tlačiť na pílu". Životný úspech v prestížnom seriáli už dosiahla a v tejto zime sú jedným z jej hlavných cieľov ZOH v Pekingu. Aj preto oproti predchádzajúcemu ročníku neabsolvuje všetky zastávky SP.