Quantcast
< sekcia Šport

Vlhová vynechá aj super-G v Cortine

Na archívnej snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR - Martin Baumann

Kĺzavé disciplíny si 26-ročná Slovenka v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee.

Kronplatz 22. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na víkendovom podujatí Svetového pohára v Cortine d´Ampezzo nepredstaví ani v nedeľnom superobrovskom slalome. Vynechala už sobotný zjazd, ako informoval Zväz slovenského lyžovania (ZSL), chce sa plne sústrediť na obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde v utorok 25. januára absolvuje generálku na ZOH v Pekingu.

Kĺzavé disciplíny si 26-ročná Slovenka v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii. Zjazd v Cortine ani nemala v pláne, v sobotu sa rozhodla neštartovať aj v super-G. V Kronplatzi absolvuje preteky prestížneho seriálu piatykrát, najlepší výsledok dosiahla štvrtou priečkou v roku 2019, vlani bola dvanásta.

"Potom už pripravíme detaily pred letom do Číny. Čakajú na nás veľmi dôležité dva týždne, musíme si dávať pozor na zdravie," načrtol už na pondelňajšej online tlačovej konferencii Vlhovej švajčiarsky tréner Mauro Pini.