Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Yule s trimufom v Kitzbüheli, Kristoffersen naďalej lídrom seriálu

Na snímke uprostred švajčiarsky lyžiar Daniel Yule zvíťazil v prestížnom slalome Svetového pohára v Kitzbüheli v nedeľu 26. januára 2020. Druhý skončil Rakúšan Marco Schwarz (vľavo), tretí Francúz Clement Noel (vpravo). Foto: TASR/AP

Na druhej priečke skončil s odstupom 12 stotín sekundy domáci Rakúšan Marco Schwarz, tretie miesto vybojoval obhajca víťazstva a víťaz predchádzajúceho slalomu vo Wengene Francúz Clement Noel.

Kitzbühel 26. januára (TASR) – Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule zvíťazil v prestížnom nedeľňajšom slalome Svetového pohára v Kitzbüheli. Stal sa iba druhým Švajčiarom v histórii, ktorému sa to podarilo, a prvým od roku 1968, keď takýto úspech dosiahol Dumeng Giovanoli. Yule si pripísal štvrtý triumf na podujatiach SP.

Na druhej priečke skončil s odstupom 12 stotín sekundy domáci Rakúšan Marco Schwarz, tretie miesto vybojoval obhajca víťazstva a víťaz predchádzajúceho slalomu vo Wengene Francúz Clement Noel (+0,37). "Je to neuveriteľné. Ja to tu milujem, prvýkrát som tu stál na pódiu. Fanúšikovia tu dokážu byť veľmi športoví, fandia každému. V sezóne sa deje mnoho vecí, prináša veľa zmien, treba neustále predvádzať kvalitné výkony," povedal ihneď po pretekoch v televíznom rozhovore Yule.

V ideálnych podmienkach na mierne zmrznutej trati nebolo vyššie štartové číslo nevýhodou. Aj preto sa podarilo v 1. kole prekvapiť 19-ročnému Nórovi Lucasovi Braatenovi, ktorý s číslom 34 dokázal zajazdiť najlepší čas. Mladý Nór v 2. kole pódiové umiestnenie neudržal, no aj konečná štvrtá priečka je pre neho úspech. Z elitnej žrebovanej pätnástky nedokončili preteky v 1. kole Rus Alexander Chorošilov a v 2. kole Francúz Alexis Pinturault. Nór Henrik Kristoffersen skončil na 4. priečke v rovnakom čase ako Braaten (+0,49), keď v 2. kole útočil až z ôsmej pozície.

Slovenský reprezentant Adam Žampa sa do 2. kola neprebojoval, keď so štartovným číslom 47 zajazdil 52. čas s mankom 2,27 sekundy. Za postupovou 30. priečkou zaostal o 0,87 s.