< sekcia Šport

Víkendové podujatie v La Thuile sa uskutoční, obmedzia počet divákov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Opäť bude chýbať Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá prerušila sezónu po tragickej smrti otca.

Rím 26. februára (TASR) - Víkendové podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v talianskom stredisku La Thuile sa uskutoční podľa plánu. V dôsledku šírenia nového koronavírusu však organizátori pristúpili k zníženiu počtu divákov, konkrétne čísla však neuviedli. Informovala o tom agentúra APA.

Talianska vláda vzhľadom na riziko nákazy v krajine nariadila pozastaviť organizáciu športových podujatí v piatich severotalianskych regiónoch, netýka sa ale oblasti Valle d’Aosta, kde sa La Thuile nachádza. Zákaz platí pre provincie Lombardsko, Benátsko, Emilia-Romagna, Furlansko-Júlske Benátky a Piemont.

Na sobotný super-G a nedeľnú kombináciu v La Thuile sa chystá aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová, jej štart však závisí aj od stavu zraneného kolena. Tréner Livio Magoni v pondelok pre TASR uviedol, že situácia by sa mala vyjasniť po tohtotýždňovej návšteve špecialistu. Vlhová má problémy s chrupavkou, po sobotnom zjazde Svetového pohára v Crans Montane bola v nemocnici a v nedeľu do alpskej kombinácie nastúpila s liekmi proti bolesti. Lekári vo Švajčiarsku odporučili Vlhovej približne dvadsať dní oddychu. V stredu a vo štvrtok má ale Slovenka naplánované tréningy super-G, obrovského slalomu a slalomu vo Foppole.

Podľa agentúry SID bude v La Thuile chýbať Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá prerušila sezónu po tragickej smrti otca.