Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Šport

Magic Johnson odmietol viac ponúk, uvažoval by o vlastníctve v Knicks

Na archívnej snímke Magic Johnson. Foto: TASR/AP

Pravdepodobne by som uvažoval len o Knicks. Milujem byť s fanúšikmi, ktorí sú tak zapálení pre svoj tím, povedal Bývalý americký basketbalista Magic Johnson.

New York 27. septembra (TASR) - Bývalý americký basketbalista Magic Johnson odmietol viaceré ponuky stať sa vlastníkom niektorého z klubov NBA. Podľa slov legendy Los Angeles Lakers by premýšľal iba nad ponukou New Yorku Knicks.

"Myslím, že by to bolo zaujímavé. Pravdepodobne by som uvažoval len o Knicks. Milujem byť s fanúšikmi, ktorí sú tak zapálení pre svoj tím. Newyorskí fanúšikovia sú inteligentní a tak by som o tomto musel premýšľať. Rád chodím do New Yorku a sledujem hru Knicks," povedal Johnson v rozhovore pre agentúru AP. Zároveň prezradil, že odmietol Golden State Warriors, Detroit Pistons a Atlantu Hawks.

Šesťdesiatštyriročný bývalý skvelý rozohrávač pôsobí v spoločnosti Guggenheim, ktorá v roku 2012 prevzala za 2 miliardy bejzbalistov Los Angeles Dodgers a má aj menšinový podiel v jeho bývalom klube Lakers.

Johnson ukončil kariéru v NBA v roku 1991 s odôvodnením, že je HIV-pozitívny. Do zámorskej profiligy sa nakrátko vrátil v sezóne 1995/1996.