Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Mainz zdolal Borussiu Dortmund

Ilustračné foto. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Štvrté RB Lipsko doma remizovalo s Werderom Brémy 1:1, deľbu bodov zariadil v 61. minúte striedajúci Benjamin Šeško.

Berlín 11. mája (TASR) - Futbalisti Kolína nad Rýnom ešte majú teoretickú šancu udržať sa v najvyššej nemeckej súťaži. V sobotnom dueli 33. kola Bundesligy zvíťazili nad Unionom Berlín 3:2, o triumfe rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu Damion Downs.

Kolín figuruje v tabuľke na predposlednom 17. mieste s 27 bodmi, Berlínčania sú 16. a na konte majú o tri body viac. Zo zóny zostupu sa na 15. miesto posunul Mainz, ktorý si poradil s finalistom Ligy majstrov Borussiou Dortmund 3:0.

Štvrté RB Lipsko doma remizovalo s Werderom Brémy 1:1, deľbu bodov zariadil v 61. minúte striedajúci Benjamin Šeško. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v zápasoch Mönchengladbachu s Frankfurtom a Freiburgu s Heidenheimom.

Bundesliga - 33. kolo:

1. FC Kolín - 1. FC Union Berlín 3:2 (1:2)

Góly: 45. Kainz (z 11 m), 87. Tigges, 90.+3 Downs - 15. Knoche, 19. Volland (z 11 m)

Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)

Góly: 9. Hack - 35. Dina Ebimbe

RB Lipsko - Werder Brémy 1:1 (0:1)

Góly: 61. Šeško - 35. Seiwald (vl.)

SC Freiburg - 1. FC Heidenheim 1:1 (1:1)

Góly: 29. Doan - 38. Sessa

FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund X:X (3:0)

Góly: 19. a 23. Lee Jae-Sung, 12. Barreiro