< sekcia Šport

Majiteľ LA Clippers venoval milióny dolárov na boj proti koronavírusu

Los Angeles Clippers, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V súčasnom kritickom období sme s veľkou vďakou prijali tento výnimočný dar od pána Ballmera a jeho manželky, ktorý nám pomôže zveľadiť naše testovacie kapacity a urýchliť vývoj vakcíny, uviedol Paul Ramsey.

Los Angeles 28. marca (TASR) - Americký miliardár a majiteľ basketbalového klubu Los Angeles Clippers Steve Ballmer významne finančne podporuje inštitúcie, ktoré pracujú na vývoji vakcíny proti novému koronavírusu.

Prostredníctvom filantropického združenia Ballmer Group, ktorého je riaditeľ, už venoval sumu 10 miliónov dolárov dobročinnému fondu Washingtonskej univerzity. Ďalšie tri milióny určené na boj proti vírusu putujú na konto fondu zo Seattlu, ktorý ich rozdelí medzi miestne organizácie pracujúce s najzraniteľnejšími a najrizikovejšími skupinami ľudí.

"Testovanie je v týchto dňoch najvyššia priorita. Len vďaka nemu môžeme zabrániť ďalšiemu šíreniu ochorenia. V súčasnom kritickom období sme s veľkou vďakou prijali tento výnimočný dar od pána Ballmera a jeho manželky, ktorý nám pomôže zveľadiť naše testovacie kapacity a urýchliť vývoj vakcíny," uviedol Paul Ramsey, výkonný riaditeľ dobročinného fondu Washingtonskej univerzity.