Majster z Lille zachránil bod proti FC Metz v nadstavenom čase

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Marseille prehrávalo po polčase s Montpellierom 0:2, ale napokon zvíťazilo 3:2.

Paríž 8. augusta (TASR) - Futbalisti Stade Rennes remizovali v nedeľnom zápase 1. kola francúzskej Ligue 1 s Racingom Lens 1:1. Nováčik Clermont Foot triumfoval na ihrisku Girondins Bordeaux 2:0.

Úradujúci majster OSC Lille odštartoval do novej sezóny remízou 3:3 na ihrisku FC Metz. Aspoň bod pre neho zachránil v siedmej minúte nadstaveného času turecký útočník Burak Yilmaz.

Marseille prehrávalo po polčase s Montpellierom 0:2, ale napokon zvíťazilo 3:2. K obratu Olympique zavelila jeho nová posila Cengiz Ünder a dokonal ho dvojgólový Dimitri Payet. Rozhodca v závere po opakovanom hádzaní predmetov na trávnik prerušil stretnutie, ktoré po krátkej prestávke dohrali bez zmeny skóre.

Ligue 1 - 1. kolo:

HSC Montpellier - Olympique Marseille 2:3 (2:0)
Góly: 30. Peres (vl.), 34. Laborde - 75. a 80. Payet, 68. Ünder

FC Metz - OSC Lille 3:3 (2:1)
Góly: 31. a 52. Centonze, 41. Udol - 23. Botman, 81. Ikone, 90.+7 Yilmaz, ČK: 56. Kouyate (Metz)

Stade Rennes - Racing Lens 1:1 (1:1)
Góly: 14. Sulemana - 19. Fofana

Girondins Bordeaux - Clermont Foot 0:2 (0:0)
Góly: 82. Bayo, 90.+2 Dossou

OGC Nice - Stade Reims 0:0

AS Saint Etienne - FC Lorient 1:1 (0:0)
Góly: 70. Khazri (z 11 m) - 52. Le Goff

Racing Štrasburg - Angers SCO 0:2 (0:0)