Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Majsterkou Európy v cyklistike sa stala Dijková, Medveďová nedokončila

Ellen van Dijková, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Ženy mali na programe 107 km dlhú trať, ktorá mala osem okruhov v uliciach mesta.

Trento 11. septembra (TASR) - Majsterkou Európy v cyklistike sa na šampionáte v talianskom Trente stala Holanďanka Ellen van Dijková. Druhá skončila v pretekoch s hromadným štartom žien Liane Lippertová z Nemecka a tretia bola Litovčanka Rasa Leleivyteová. Slovenská reprezentantka Tereza Medveďová preteky nedokončila.

Ženy mali na programe 107 km dlhú trať, ktorá mala osem okruhov v uliciach mesta. Slovenská cyklistka stratila kontakt s pelotónom po treťom kole, v tom čase sa viaceré pretekárky pokúšali o únik. Pred predposledným okruhom boli vpredu van Dijková z Holandska, Romy Kasperová z Nemecka a Soraya Paladinová z Talianska. Z tejto skupinky si vystúpila van Dijková a prišla si do cieľa pre titul.