< sekcia Šport

Majstrom Európy v cyklistike sa stal Sonny Colbrelli

Na archívnej snímke taliansky cyklista Sonny Colbrelli. Foto: TASR/AP

Slovenskí reprezentanti preteky nedokončili.

Trento 12. septembra (TASR) - Majstrom Európy v cyklistike sa na šampionáte v talianskom Trente stal domáci reprezentant Sonny Colbrelli. Tridsaťjedenročný Talian zvládol 179 km dlhú trať za 4:19:45 h, druhý skončil po záverečnom šprinte Remco Evenepoel z Belgicka. Bronz vybojoval Francúz Benoit Cosnefroy (+1:30 m). Slovenskí reprezentanti Peter Sagan, Martin Haring, Patrik Tybor, Juraj Sagan, Marek Čanecký a Juraj Bellan preteky nedokončili.

Na petekárov čakalo 8 kôl a 3430 nastúpaných metrov. Trasa bola náročná a vrchári sa drali dopredu hneď od úvodu. Prvý únik vyprovokovali Francúzi, za nimi sa vydala štvorica Španielov, zastúpenie malo aj Belgicko, Nemecko, Taliansko, Rakúsko a Švajčiarsko. Pelotón zvýšil tempo, nestačili mu Tybor, Bellan a J. Sagan, všetci traja ďalej nepokračovali.

Tridsať kilometrov pred cieľom sa vpredu usadila deväťčlenná skupina pretekárov, v ktorej boli Belgičania Remco Evenepoel a Ben Hermans, Francúz Benoit Cosnefroy, Sonny Colbrelli z Talianska, Marco Hirschi zo Švajčiarska, Pavol Sivakov z Ruska, Slovinec Tadej Pogačar, Talian Matteo Trentin a Markus Hoelgaard z Nórska.

Zálusk na triumf si robil Pogačar, ale neskôr sa vpredu sformovala trojica Colbrelli, Cosnefroy a Evenepoel. Desať kilometrov pred cieľom sa odtrhli Colbrelli a Evenepoel, ktorí si to v závere rozdali aj o titul. "Je to fantastické. Začiatok pretekov nebol ideálny, ale napokon som zvládol záver aj vďaka tímu. Ďakujem hlavne Matteovi Trentinovi, ktorý mi pomohol," povedal nový šampión v cieľových priestoroch.ME v talianskom Trentine

Cestné preteky mužov Elite:

1. Sonny Colbrelli (Tal.) 4:19:45 h,
2. Remco Evenepoel (Belg.) rovnaký čas,
3. Benoit Cosnefroy (Fr.) +1:30 min,
4. Matteo Trentin (Tal.),
5. Tadej Pogačar (Slov.),
6. Marc Hirschi (Švaj.),
7. Markus Hoelgaard (Nór.) všetci +1:44,
8. Ben Hermans (Belg.) +1:46,
9. Pavel Sivakov (Rus.) +1:49,
10. Victor Campenaerts (Bel.) +5:41,
....
Peter SAGAN, Juraj SAGAN, Martin HARING, Patrik TYBOR, Marek ČANECKÝ, Juraj BELLAN (všetci SR) preteky nedokončili