Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Šport

Manchester City je najhodnotnejší klub v Európe, z čela zosadil Real

Na snímke hráč Ilkay Gündogan (vľavo) z Manchestru Cit. Foto: TASR/AP

City, ktoré v roku 2008 prevzala investičná skupina Abu Dhabi United Group, zaznamenalo v minulej sezóne príjmy vo výške 613 miliónov britských libier (711 miliónov eur).

Istanbul 8. júna (TASR) - Anglický futbalový klub Manchester City vyhlásili vo štvrtok pred sobotným finále Ligy majstrov za najhodnotnejší klub v Európe, keď z čela zosadil Real Madrid. Hodnota Citizens sa vyšplhala na 4,073 miliardy eur.

Football Benchmark hodnotí 32 najvýznamnejších európskych klubov na základe viacerých kritérií vrátane ich finančných výkazov, hodnoty mužstvá a veľkosti trhu vysielania. City predbehlo v rebríčku Real, ktorý má hodnotu 4,006 miliardy. "V rebríčku sa vyšplhali nahor, v porovnaní s rokom 2022 získali päť pozícií a to predovšetkým vďaka pozoruhodným finančným výsledkom zo sezóny 2021/22," uvádza sa v správe Football Benchmark.

City, ktoré v roku 2008 prevzala investičná skupina Abu Dhabi United Group, zaznamenalo v minulej sezóne príjmy vo výške 613 miliónov britských libier (711 miliónov eur), čo je druhý najvyšší údaj o príjmoch v histórii anglických klubov. Najviac (627 mil. libier) dosiahol v roku 2019 Manchester United, ktorý doplnil "pódium" s hodnotou 3,93 miliardy eur. Hneď za ním sa umiestnili Liverpool a Bayern Mníchov.