Manchester City prehrával po polčase s West Hamom 0:2, no má bod

Futbalisti Manchestru City.. Foto: TASR/AP

Pred Liverpoolom majú Cityzens štvorbodový náskok.

Londýn 15. mája (TASR) - Futbalisti Manchestru City nedokázali po piatich dueloch zabodovať v anglickej Premier League naplno, keď v nedeľnom zápase predposledného 37. kola remizovali na ihrisku West Hamu 2:2. Po prvom polčase prehrávali 0:2. Zisk titulu však majú naďalej vo svojich rukách, v tabuľke majú náskok štyroch bodov pred Liverpoolom, ktorý má o zápas menej.

Siedmy tím súťaže West Ham sa v závere sezóny snaží ešte preskočiť šiesty Manchester United a zaistiť si účasť v Európskej lige. "Kladivárom" vyšli v prvom polčase dva protiútoky, na ktorých konci bol Jarrod Bowen. Prvý gól prišiel v 24. min, druhý tesne pred prestávkou. Hráči City však po zmene strán podľa očakávania zvýšili aktivitu a vyrovnanie im zabezpečili štandardné situácie. Už štyri minúty po prestávke prestrelil obranu domácich po rohovom kope Jack Grealish a v 69. min po priamom kope hlavičkoval do vlastnej siete český obranca Vladimír Coufal. "Belasí" mohli napokon získať všetky body, no Riyad Mahrez v 86. min nepremenil pokutový kop. Hráči City nastúpia v záverečnom kole o týždeň v nedeľu doma proti Aston Ville a v prípade víťazstva obhája titul.

Hráči Tottenhamu zvíťazili nad FC Burnley 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu z jedenástky Harry Kane. Spurs sa posunuli na štvrté miesto tabuľky o dva body pred Arsenal, ktorý hrá v pondelok s Newcastlom.

Leeds v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal doma proti Brightonu na 1:1 zásluhou striedajúceho Holanďana Pascala Struijka a vybojoval veľmi cenný bod. Udržal sa tak na 17. priečke o bod nad čiarou zostupu, jeho hlavný konkurent Burnley má však o zápas menej. Už zostupujúci Watford nastúpil bez zraneného Juraja Kucku a prehral doma s Leicestrom 1:5.

Premier League - 37. kolo:

Aston Villa - Crystal Palace 1:1 (0:0)

Góly: 69. Watkins - 81. Schlupp

West Ham United - Manchester City 2:2 (2:0)

Góly: 24. a 45. Bowen - 49. Grealish, 69. Coufal (vlastný)

Leeds United - Brighton & Hove Albion 1:1 (0:1)

Góly: 90.+2. Struijk - 21. Welbeck

FC Watford - Leicester City 1:5 (1:2)

Góly: 6. Joao Pedro - 22. a 70. Vardy, 46. a 86. Barnes, 18. Maddison

Wolverhampton Wanderers - Norwich City 1:1 (0:1)

Góly: 55. Ait Nouri - 37. Pukki

Tottenham Hotspur - FC Burnley 1:0 (1:0)

Gól: 45.+8 Kane (z 11 m)

FC Everton - FC Brentford 2:3 (2:1)

Góly: 10. Calvert-Lewin, 45.+2. Richarlison (z 11 m) - 37. Coleman (vlastný), 62. Wissa, 64. Henry, ČK: 18. Branthwaite, 88. Rondon (obaja Everton)