Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 26. jún 2026Meniny má Adriána
< sekcia Šport

Manchester City sa dohodol na prestupe Andersona z Nottinghamu Forest

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc

Dvadsaťtriročný Anderson je jeden z najžiadanejších hráčov na prestupovom trhu a zaujímali sa o neho aj ďalšie popredné kluby vrátane druhého manchesterského tímu United.

Manchester 26. júna (TASR) - Anglický futbalový klub Manchester City sa dohodol na prestupe stredopoliara Elliota Andersona z Nottinghamu Forest. Informovala o tom agentúra dpa, podľa ktorej by sa mala prestupová čiastka za anglického reprezentanta vyšplhať na 125 miliónov libier.

Dvadsaťtriročný Anderson je jeden z najžiadanejších hráčov na prestupovom trhu a zaujímali sa o neho aj ďalšie popredné kluby vrátane druhého manchesterského tímu United.

Anderson je momentálne s anglickým národným tímom v Kansas City a pripravuje sa na posledný zápas skupiny na MS proti Paname. Od vedenia reprezentácie údajne dostal povolenie na lekársku prehliadku pred sobotňajším duelom na štadióne MetLife. Na šampionáte nastúpil v základe v oboch stretnutiach, v ktorých Anglicko zdolalo Chorvátsko 4:2 a remizovalo s Ghanou 0:0. Anderson už pre svoju krajinu získal zlato na MS do 21 rokov.

„Je to špičkový hráč. Niet čo viac dodať, je to kompletný futbalista. Som rád, že je s nami na takejto úrovni a je pre nás kľúčový,“ pochválil ho tréner anglického tímu Thomas Tuchel.