Manchester 9. februára (TASR) - Majiteľom futbalových klubov by malo byť povolené míňať toľko peňazí, koľko chcú. Myslí si to tréner Manchestru City Roberto Mancini, ktorému sa nepáčia nové finančné pravidlá pre kluby.
Vedenie Premier League vo štvrtok oznámilo, že anglické kluby môžu prísť o body, ak sa im nepodarí splniť limity finančných strát a obmedzení výdavkov používaných na platy hráčov.
"Nesúhlasím s finančnými fair-play pravidlami. Predsa ak by som mal dostatok financií, chcel by som ich investovať do tímu, to by bola moja práca. Vo všeobecnosti s tým nesúhlasím," cituje agentúra Reuters talianskeho kouča.
"Potrebujeme dobrých hráčov. Ak chcete mať v tíme šikovných futbalistov, musíte za nich zaplatiť. A toto sa netýka len nás, ale každého tímu," dodal Mancini pre guardian.co.uk.