< sekcia Šport

Martin Haring sa stal piatykrát za sebou majstrom SR v cyklokrose

Na archívnej snímke pretekár tímu CK Banská Bystrica a víťaz pretekov kategórie Elite Martin Haring počas Majstrovstiev Slovenska v cyklokrose 2014 v Trnave v sobotu 13. decembra 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

O tohtoročných majstroch SR sa bojovalo v nedeľu v Krupine.

Krupina 5. decembra (TASR) - Po piatykrát za sebou obhájil Martin Haring titul majstra Slovenska v cyklokrose. Pretekár Dukly Banská Bystrica si pre staronový titul prišiel s viac ako jedenapolminútovým náskokom pred víťazom kategórie do 23 rokov Šimonom Vozárom (Firefly). Medzi ženami opäť dominovala Janka Keseg-Števková (Outsiterz), juniorský titul vybojoval Jakub Varhaňovský (ŽP Šport, a.s. Podbrezová).

O tohtoročných majstroch SR sa bojovalo v nedeľu v Krupine. Vo veteránskych kategóriach si kvalitne počínal masters A pretekár Milan Barényi (Trek KCK Oslany), ktorý len deň predtým získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v belgickom Mole a do Krupiny prišiel po dlhej ceste prišiel z MS. Béčkovú kategóriu masters obhájil exmajster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza (ŠK Tatry Bike Team Cyklomax). Medzi kadetmi triumfoval Samuel Hollý (CKM Poprad), v spoločnej kategórii žiačok a kadetiek zvíťazila obhajkyňa titulu z minulého roka Radka Paulechová (CyS – Akadémia Petra Sagana). V kategórii starších žiakov si majstrovský titul vybojoval Lukáš Kunštár (ŽP Šport, a.s. Podbrezová) a svoju úspešnú sezónu u mladších žiakov zavŕšil ziskom zlatej medaily Matthias Swarzbacher z rovnakého klubu.

"Po dlhej tradícii M-SR v Prievidzi sme sa rozhodli rotovať organizátorov tak, aby sa každý rok M-SR konali na inej trati, v inej časti Slovenska. Samozrejme, právo organizácie dostali tí najlepší organizátori z predchádzajúcich rokov. Po predvlaňajšej Trnave a vlaňajších Košiciach boli majstrovstvá pridelené na stred Slovenska do Krupiny, kde sa konali už po niekoľkýkrát v histórii," zhodnotil zámer komisie člen ŠTK Marek Varhaňovský.

Na archívnej snímke pretekár Martin Haring.
Foto: TASR/Dušan Hein


Haring sa z piateho titulu tešil. "Mám z tohto titulu veľkú radosť. Je pravda, že práve v Krupine som sa stal po prvýkrát eliťáckym majstrom SR. Vtedy to bol súboj až do posledných metrov s Robom Gavendom. Husté blato a zákruty mi až tak nevyhovujú, trochu som sa obával, čo sa po štarte aj ukazovalo. Mali sme však s trénerom jasnú taktiku, skúsiť sa na hrubý výkon zbaviť všetkých súperov čo najskôr. Prvú vlnu nástupu však Ondrej Glajza odrazil, no nechcel som nechať nič na náhodu. Potom, ako som trochu predýchol, som zaútočil znova a zlomil som ho. Záver som si už kontroloval a z tohto piateho titulu mám veľkú radosť. Nie je ľahké pretekať, keď sa nič iné odo mňa neočakávalo. Teraz zostáva kvalitná príprava, účasť na pretekoch SP s vrcholom majstrovstvami sveta," povedal čerstvý majster Slovenska.

Reprezentačný kormidelník Robert Glajza už pomaly myslel na blížiace sa MS. "Predbežne sme si stanovili nominácie na najbližšie svetové poháre cez Vianoce, po ktorých určíme definitívnu nomináciu na majstrovstvá sveta v jednotlivých kategóriách. V Krupine nikto výrazne neprekvapil, každý zhruba potvrdil svoju celosezónnu výkonnosť. Verím, že práve tí najlepší sa ešte o trochu posunú vyššie, aby dokázali viac konkurovať v medzinárodnej konkurencii na MS. Čaká nás ešte dostatok štartov a záverečná príprava na vyladenie formy," povedal Glajza.