< sekcia Šport

MASTERS: POLÁŠEK S DODIGOM STRATILI ŠANCU NA SEMIFINÁLE

Slovensko-chorvátsky pár Filip Polášek (vľavo) a Ivan Dodig. Foto: FOTO TASR/AP

Polášek s Dodigom majú na konte dve prehry a ani v prípade štvrtkového triumfu nad Klaasenom a Venusom už nemôžu v tabuľke skončiť lepšie ako tretí.

Londýn 12. novembra (TASR) - Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom definitívne stratili šancu na postup do semifinále deblového turnaja majstrov v Londýne. Rozhodla o tom prehra poľsko-brazílskeho páru Lukasz Kubot, Marcelo Melo s juhoafricko-novozélandskym tandemom Raven Klaasen, Michael Venus 3:6, 4:6 v druhom utorňajšom zápase skupiny Jonasa Björkmana.

Polášek s Dodigom majú na konte dve prehry a ani v prípade štvrtkového triumfu nad Klaasenom a Venusom už nemôžu v tabuľke skončiť lepšie ako tretí. Ich súperi v záverečnom súboji skupiny už zaznamenali dva triumfy a majú istú účasť v semifinále. S určitosťou ich predstihnú aj víťazi duelu medzi dvojicou Kubot, Melo a americko-britským párom Rajeev Ram, Joe Salisbury. S nasadenými dvojkami i turnajovými štvorkami ťahali Dodig s Poláškom za kratší koniec. Ramovi so Salisburym podľahli v utorok 6:3, 3:6, 6:10.

štvorhra


skupina Jonasa Björkmana

Rajeev Ram, Joe Salisbury (4-USA/V. Brit.) - Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (8-Chor./SR) 3:6, 6:3, 10:6,
Raven Klaasen, Michael Venus (4-JAR/N. Zél.) - Lukasz Kubot, Marcelo Melo (2-Poľ./Braz.) 6:3, 6:4


tabuľka:


1. Raven Klaasen, Michael Venus (JAR/N.Zél.) 2 4:0 2:0

-------------------------------------------------------------

2. Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.) 2 2:3 1:1

Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA/V, Brit.) 2 2:3 1:1

4. Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (Chor./SR) 2 3:4 0:2