Quantcast
< sekcia Šport

Matej Tóth suverénnou chodeckou jednotkou aj na Záhorí

Na snímke Matej Tóth. Foto: TASR/Dušan Hein

M. Tóthovi sa na Záhorí podarilo zaznamenať svoje ôsme víťazstvo, čím definitívne prekonal v počte triumfov olympijského víťaza Jozefa Pribilinca.


Borský Mikuláš 6. júna (TASR) - Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth (VŠC Dukla B.Bystrica) potvrdil aj na 46. ročníku Záhoráckej desiatky v Borskom Mikuláši svoju domácu suverenitu a zvíťazil solídnym výkonom 39:56 min pred oddielovými a reprezentačnými kolegami Antonom Kučmínom (42:06) a Dušanom Majdánom (49:04).

M. Tóthovi sa na Záhorí podarilo zaznamenať svoje ôsme víťazstvo, čím definitívne prekonal v počte triumfov olympijského víťaza Jozefa Pribilinca. V horúcom počasí sa v dobrej forme prezentoval aj najlepší slovenský junior Miroslav Úradník, ktorý časom 44:07 min zvíťazil v kategórii juniórov, keď celkovo prešiel cieľovou čiarou na 3. mieste.

V kategórii žien pri neučasti Márie Czakovej sa suverénnou jednotkou stala Mária Gáliková z VŠC Dukla B.Bystrica, ktorá časom 23:04 zvíťazila pred ďalšou dvojicou chodkýn VŠC Dukla B.Bystrica Luciou Čubaňovou (25:52) a Soňou Tydorovou (29:21).

Súčasťou podujatia bolo aj medzištátne päťstretnutie chlapcov a dievčat do 18 rokov Rakúsko-Poľsko-Česko-Maďarsko-Slovensko. V kategórii chlapcov dorastencov zvíťazil výber Poľska pred Maďarskom a Rakúskom, keď Slováci nedokráčali pre diskvalifikáciu do cieľa v plnom počte.

V kategórii dorasteniek zvíťazili Maďarky pred Slovenkami a Poľskom. Na podujatí štartovalo v 12 kategóriach takmer 200 súťažiacich zo 7 krajín.

Z výsledkov:
muži na 10 km -
1. Matej Tóth 39:56, 2. Anton Kučmín 42:06, 3. Dušan Majdán (všetci VŠC Dukla B.Bystrica) 49:04

ženy na 5 km - 1. Mária Gáliková 23:04, Lucia Čubaňová 25:52, 3. Soňa Tydorová (všetky VŠC Dula B.Bystrica) 29:21