< sekcia Šport

ME 2021: Potešil ma najmä výkon vo Francúzsku, hodnotil Kentoš

Jaroslav Kentoš, archívna snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Mladí Slováci sú už bez šance postúpiť na šampionát.

Bratislava 18. októbra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov odohrali v októbri ďalšie dva zápasy kvalifikácie ME 2021. Zverenci Jaroslava Kentoša najskôr zdolali v Nitre Azerbajdžan 2:1 a potom po dobrom výkone prehrali na pôde favorizovaného Francúzska 0:1. Mladí Slováci sú už bez šance postúpiť na šampionát. V ôsmich zápasoch nazbierali deväť bodov a v tabuľke 2. skupiny okupujú priebežne štvrté miesto.

Kvalifikáciu dohrajú o necelý mesiac, 12. novembra sa predstavia v Gruzínsku a o päť dní neskôr privítajú Lichtenštajnsko. "V prvom zápase proti Azerbajdžanu bol výsledok pozitívny, ale výkon nebol z našej strany ideálny. Následne proti Francúzom bol výkon omnoho lepší, ale výsledok bol negatívny. Je to paradox, keďže po slabšom výkone sme dokázali zvíťaziť a po lepšom, keď naša hra gradovala a mala dobrú úroveň, sa výsledok nedostavil," hodnotil pre futbalsfz.sk októbrové zápasy Kentoš.

Slováci vydreli tesný triumf s Azerbajdžanom gólom z 94. minúty, v Štrasburgu boli silným Francúzom vyrovnaným tímom a do konca duelu siahali na zisk bodu. "Potešil ma najmä výkon vo Francúzsku, chlapci ukázali, že vedia hrať aj proti silnému súperovi, keď hrajú s dostatočným sebavedomím, plnia si svoje úlohy a nemajú prílišný rešpekt. Chlapci ukázali, že hrať sa dá s každým, že dokážu byť nebezpeční v ofenzíve a hrať disciplinovane v defenzíve. Bol to veľký rozdiel, keď si porovnáme septembrové a októbrové zápasy proti favoritom našej skupiny. Vo Švajčiarsku hrali s veľkým rešpektom, bojazlivo. Vo Francúzsku mal náš výkon, zopakujem, veľmi dobré parametre. Želám si, aby sa chlapci takto prezentovali aj do budúcna. To je cesta, ktorou chceme ísť ďalej počas našej práce," uzavrel Kentoš.

Lídrami 2. skupiny a istými postupujúcimi na ME sú Švajčiari, Francúzi sa na šampionát môžu kvalifikovať z druhého miesta. Z deviatich skupín postúpi na ME, ktoré sa uskutočnia v Maďarsku a v Slovinsku, deväť víťazov skupín a päť najlepších tímov z druhých miest. V histórii samostatnosti sa Slováci na záverečnom turnaji ME do 21 rokov predstavili dvakrát. V roku 2000 na domácom šampionáte obsadili 4. miesto, v roku 2017 v Poľsku nepostúpili zo skupiny.