Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Euro 2020: Holandsko doma podľahlo Nemecku, Rakúsko prehralo v Izraeli

Na snímke uprostred Róbert Mak (Slovensko) medzi hráčmi Walesu počas stretnutia E-skupiny kvalifikácie ME 2020 Wales - Slovensko 24. marca 2019 v Cardiffe. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Futbalisti Nemecka v nedeľňajšom šlágri zvíťazili v C-skupine v Holandsku 3:2. Domáci síce dokázali zmazať dvojgólové manko z prvého polčasu, ale v 90. minúte rozhodol Nico Schulz.

Bratislava 24. marca (TASR) - Futbalisti Maďarska zdolali v nedeľňajšom stretnutí "slovenskej" E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 favorizované Chorvátsko 2:1. Úradujúci vicemajstri sveta viedli v Budapešti gólom Anteho Rebiča. Domáci vyrovnali ešte v prvom polčase vďaka Adamovi Szalaiovi, po zmene strán rozhodol Mate Patkai.

Chorváti začali ideálne, už v 13. minúte skóroval Rebič, ktorému priťukol loptu Andrej Kramarič. Hostia sa však netešili dlho, ešte do prestávky prekvapil brankára Lovreho Kaliniča z uhla Szalai. Po zmene strán rozohral rohový kop Balázs Dzsudzsak, obrana hostí zazmätkovala a Patkai zabezpečil domácim cenné tri body. Na čelo tabuľky "éčka" sa dostali o skóre Slováci, hoci podľahli vo Walese 0:1.

Futbalisti Nemecka vstúpili úspešne do kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020. V nedeľňajšom šlágri zvíťazili v C-skupine v Holandsku 3:2. Domáci síce dokázali zmazať dvojgólové manko z prvého polčasu, ale v 90. minúte rozhodol Nico Schulz.

Skóre stretnutia otvoril v 15. minúte Leroy Sane, ešte do prestávky zdvojnásobil náskok Nemcov Serge Gnabry po dobrej individuálnej práci. Po zmene strán Nemci dovolili domácim prevziať iniciatívu a pykali. Najprv sa presadil Matthijs de Ligt, o pätnásť minút neskôr vyrovnal Memphis Depay. "Oranjes" tlačili, ale už nedokázali prekonať obranu Nemecka. Naopak, v 88. minúte nastúpil Marco Reus, ktorý prihral Schultovi na víťazný gól.

Rusko zvíťazilo I-skupine v Kazachstane hladko 4:0. Dvoma gólmi v prvom polčase sa blysol Denis Čeryšev. Po zmene strán pridal tretí zásah Arťoma Dziubu a konečný výsledok stanovil Abzal Bejsebekov, ktorý prekonal vlastného brankára.

V G-skupine sa opäť nedarilo Rakúsku. Po štvrtkovej domácej prehre s Poľskom (0:1) podľahlo aj v Izraeli 2:4. Hrdinom zápasu sa stal Eran Zahavi, ktorý strelil hetrik a pridal asistenciu.

Wales - Slovensko 1:0 (1:0)

Gól: 5. James, ŽK: Allen, C. Roberts - Mak, Vavro, Lobotka, Ďuriš, Hamšík, Stoch, Kucka. Rozhodovali: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všetci Nem.), 31.617 divákov.

Wales: Hennessey - C. Roberts, Mepham, Lawrence, B. Davies - Allen, Smith - Wilson (86. Vaulks), Brooks (59. T. Roberts), James (72. Williams) - Bale

SR: Dúbravka - Pekarík (90. Šafranko), Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka - Rusnák, Hamšík, Mak (69. Stoch) - Duda (65. Ďuriš)