< sekcia Šport

ME: Slováci sa predstavia v A-skupine, ženy musia potvrdiť postup

Slovenský vodný pólista Juraj Zaťovič (vľavo) blokuje strelu Francúza Urosa Kalinica (druhý sprava) v zápase Slovensko - Francúzsko počas posledného dňa kvalifikačného turnaja na ME 2020 mužov, 13. októbra 2019 v Novákoch. Foto: TASR

Vodní pólisti Slovenska si postup na ME zabezpečili víťazstvom na kvalifikačnom turnaji v Novákoch. Postupne zdolali Bielorusko, Ukrajinu aj Francúzsko.

Budapešť 22. októbra (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle nastúpia v A-skupine majstrovstiev Európy (12. až 26. januára) proti Nemecku, Chorvátsku a Čiernej Hore. Svoje súperky spoznali aj slovenské reprezentantky, ktoré majú sľubne rozohraný kvalifikačný dvojzápas proti Turecku. O zložení základných skupín rozhodol žreb, ktorý sa v utorok konal v dejisku šampionátu v Budapešti.

Vodní pólisti Slovenska si postup na ME zabezpečili víťazstvom na kvalifikačnom turnaji v Novákoch. Postupne zdolali Bielorusko, Ukrajinu aj Francúzsko. V A-skupine budú čeliť Chorvátom, ktorí získali bronz na MS 2019, Nemecku a Čiernej Hore.

Slovenky si 1. zápase play off kvalifikácie poradili s Tureckom rozdielom desiatich gólov 19:9 a sú na najlepšej ceste na ME do Budapešti. Odveta, ktorá rozhodne o postupujúcom, je na programe 26. októbra v Turecku. V ženskej časti turnaja zostáva vyriešiť aj ďalších päť otáznikov. V ten istý deň ako nastúpia Slovenky v Turecku sa rozhodne aj o postupujúcich družstvách zo súbojov Nemecko - Rumunsko (prvý zápas 13:14), Chorvátsko - Portugalsko (14:13), Švajčiarsko - Izrael (6:13), Srbsko - Česko (25:6) a Ukrajina - Francúzsko (1:20).

zloženie základných skupín ME vo vodnom póle:


muži:

A-skupina: Nemecko, SLOVENSKO, Chorvátsko, Čierna Hora

B-skupina: Rumunsko, Srbsko, Holandsko, Rusko

C-skupina: Malta, Turecko, Španielsko, Maďarsko

D-skupina: Francúzsko, Taliansko, Gruzínsko, Grécko

ženy:

A-skupina: SLOVENSKO/Turecko, Maďarsko, Grécko, Česko/Srbsko, Portugalsko/Chorvátsko, Rusko

B-skupina: Rumunsko/Nemecko, Holandsko, Francúzsko/Ukrajina, Španielsko, Izrael/Švajčiarsko, Taliansko