Postup suverénneho Djokoviča, v debli vypadli nasadené dvojky

Novak Djokovič po víťazstve v úvodnom zápase na OH v Tokiu. Foto: TASR/AP

Druhý nasadený hráč si v prvom kole dvojhry poradil s Alexandrom Bublikom z Kazachstanu v dvoch setoch 6:4 a 7:6 (8).

Srbský tenista Novak Djokovič sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na olympijskom turnaji v Tokiu. V úvodnom kole ako nasadená jednotka zdolal Huga Delliena z Bolívie 6:2, 6:2.

„Teší ma, že som hladko prekonal úvodnú prekážku. Na úvod turnaja to bol z mojej strany solídny výkon, som spokojný. Podmienky boli veľmi náročné, okrem horúceho počasia komplikovala situáciu brutálna vlhkosť vzduchu. Bolo takmer bezvetrie, na kurte bolo cítiť iba mierny vánok," uviedol Djokovič pre akreditované médiá.

"Nole" sa v prípade triumfu v japonskej metropole i na US Open môže stať prvým mužom v histórii, ktorý získa Zlatý Grand Slam. Srb v tomto roku triumfoval na Australian Open, Roland Garros i vo Wimbledone.

Aj ruský tenista Daniil Medvedev má za sebou víťazný vstup do olympijského turnaja v Tokiu. Druhý nasadený hráč si v prvom kole poradil s Alexandrom Bublikom z Kazachstanu v dvoch setoch 6:4 a 7:6 (8).
Ruský tenista Daniil Medvedev má za sebou víťazný vstup do olympijského turnaja v Tokiu.

Hneď na úvodnej prekážke v mužskej štvorhre stroskotali dvojky podujatia Francúzi Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut. Nad ich sily bol britský pár Andy Murray a Joe Salisbury, ktorý triumfoval 6:3 a 6:2. Murray získal zlato vo dvojhre na dvoch predchádzajúcich olympiádach. So Salisburym ich v súboji o postup do štvrťfinále debla čakajú Nemci Tim Pütz a Kevin Krawietz.