< sekcia Šport

Medzi finalistkami ankety o hráčku roka aj obhajkyňa Žernovičová

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann

Finálová šestka zároveň svojím umiestnením získala právo uchádzať sa o Cenu fanúšika, hlasovanie prebieha na facebooku SVF.

Bratislava 26. apríla (TASR) - Volejbalistkou roka 2020 na Slovensku sa stane jedna z finálovej šestice, ktorú na základe hlasovania trénerov, funkcionárov a novinárov utvorili Tereza Hrušecká (Strabag Bilíkova Pezinok), Barbora Koseková (Békéscsaba/Maď.), Karin Palgutová (Nancy/Fr.), Nikola Radosová (Nyíregyháza/Maď.), Michaela Španková (UKF Nitra) a Mária Žernovičová (Vasas Budapešť/Maď.). V tradičnej ankete už triumfovali dve hráčky z tejto šestice - vlani smečiarka Žernovičová (ešte s dievčenským priezviskom Kostelanská) a predvlani smečiarka Radosová.

Slovenská volejbalová federácia ako organizátor ankety zverejnila aj známe konečné poradie od 7. miesta. Elitnú desiatku za rok 2020 doplnili Michaela Abrhámová (Volero Le Cannet/Fr.), Lucia Herdová (Šternberk/ČR), Miroslava Kijaková (CMFC/Taiw.) a Nikola Kvapilová (Liberec/ČR). Na hlasovacích lístkoch sa celkovo objavilo 23 mien. O termíne a spôsobe vyhlásenia výsledkov bude SVF informovať neskôr s prihliadnutím na aktuálnu situáciu.

Finálová šestka zároveň svojím umiestnením získala právo uchádzať sa o Cenu fanúšika, hlasovanie prebieha na facebooku SVF. Vlaňajšie prvenstvo u fanúšikov obhajuje libero Španková.

ZNÁME KONEČNÉ PORADIE ANKETY VOLEJBALISTKA ROKA 2020 (od 7. do 10. miesta):

7. Michaela Abrhámová (Volero Le Cannet/Fr.) 36 bodov
8. Lucia Herdová (Strabag Bilíkova Pezinok, Šternberk/ČR) 35
9. Miroslava Kijaková (Kfar Saba/Izr., CMFC/Taiw.) 32
10. Nikola Kvapilová (Liberec/ČR) 29