Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Šport

Medzi nominovanými na Cenu Ferenca Puskasa sú aj tri ženy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Tohtoročnú Cenu Ferenca Puskasa odovzdajú za najkrajší gól strelený v období od 19. decembra 2022, teda od konca vlaňajších MS v Katare, do 20. augusta 2023, keď sa skončili MS žien.

Zürich 22. septembra (TASR) - Medzi nominovanými na Cenu Ferenca Puskasa za najkrajší gól roka 2023 sú tri futbalistky. Vyplýva to zo zoznamu, ktorý v piatok zverejnila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) na svojej webovej stránke.

Tohtoročnú Cenu Ferenca Puskasa odovzdajú za najkrajší gól strelený v období od 19. decembra 2022, teda od konca vlaňajších MS v Katare, do 20. augusta 2023, keď sa skončili MS žien. Nominovaných je 11 futbalistov, z toho osem mužov a tri ženy. Všetky góly žien pochádzajú z letného šampionátu, medzi nominantkami sú Kolumbijčanka Linda Caicedová, Brazílčanka Bia Zanerattová a Austrálčanka Sam Kerrová.

Nomináciu si vyslúžil aj gól z voleja, ktorý vsietil Španiel Ivan Morante v drese druholigového Racingu Santander, ďalekonosná strela 19-ročného Paraguajčana Julia Encisa z Brightonu či rana Nuna Santosa zo Sportingu Lisabon.

Hlasovanie, ktoré je dostupné na webe FIFA, sa skončí 10. októbra. Hlasy fanúšikov sa následne rovnocenne porovnajú s hlasmi skupiny bývalých hráčov, ktorých federácia vybrala. Dátum a miesto slávnostného ceremoniálu udeľovania cien zatiaľ nie je známe, pripomína agentúra AP.