< sekcia Šport

Kauzu Coleman IAAF zatiaľ nekomentuje

Christian Coleman, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťtriročný Coleman je úradujúci americký šampión v behu na 100 metrov.

Frankfurt 23. augusta (TASR) - Vedenie Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) sa zatiaľ odmietlo vyjadriť k údajnému dopingovému porušeniu pravidiel amerického šprintéra Christiana Colemana. Tomu hrozia ťažkosti v súvislosti s porušením antidopingových pravidiel, keďže počas dvanástich mesiacov trikrát vynechal kontrolu, čo sa môže klasifikovať ako pozitívny nález s dištancom na dva roky.

IAAF na základe podozrení vyzvala na komunikáciu Oddelenie pre atletickú integritu (AIU) a Antidopingovú agentúru USA (USADA). Dvadsaťtriročný Coleman je úradujúci americký šampión v behu na 100 metrov. Na majstrovstvách sveta 2017 finišoval na druhom mieste za krajanom Justinom Gatlinom a pred Jamajčanom Usainom Boltom. Mesiac pred MS 2019 vedie tohtoročné svetové tabuľky, ktorým kraľoval aj v uplynulých dvoch rokoch. Do Dauhy sa kvalifikoval aj na dvojnásobnej trati.

Športovci majú povinnosť dopredu nahlásiť antidopingovým komisárom svoju polohu, aby ich mohli testovať bez ohlásenia. Informovala agentúra DPA.