< sekcia Šport

Messi sa stal prvým hráčom v La Lige s bilanciou 20+20 v jednej sezóne

Hráč Barcelony Arturo Vidal (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Lionelom Messim úvodný gól do bránky Valladolidu vo futbalovom zápase španielskej ligy La Liga Real Valladolid - FC Barcelona vo Valladolide 11. júla 2020. Foto: TASR/AP

Tridsaťtriročný Messi zároveň v počte asistencií vyrovnal maximum svojho bývalého spoluhráča Xaviho.

Barcelona 12. júla (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi v sobotnom ligovom zápase Barcelony s Valladoliom neskóroval, ale aj tak prekonal ďalší rekord. Keď prihral v 15. minúte na gól Arturovi Vidalovi, pripísal si dvadsiatu asistenciu v tejto sezóne La Ligy. Stal sa tak prvým hráčom v histórii súťaže, ktorý v jednom ročníku strelil viac ako dvadsať gólov (Messi má na konte 22, pozn.) a zároveň aspoň na dvadsať prihral.

Tridsaťtriročný Messi zároveň v počte asistencií vyrovnal maximum svojho bývalého spoluhráča Xaviho, ktorý pripravil dvadsať gólov v sezóne 2008/2009. V rámci najlepších piatich európskych líg sa naposledy podarilo pokoriť hranicu 20+20 Thierrymu Henrymu. Francúzsky útočník londýnskeho Arsenalu v sezóne 2002/2003 dosiahol 24 zásahov a 20 asistencií. Informoval o tom portál goal.com.