Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Šport

Mesto Martin podpísalo memorandum s hokejovým klubom MHA Martin

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Klub MHA Martin si podľa predsedu Tomáša Pšenku váži podporu mesta a spoluprácu s jeho vedením pri riešení zložitej situácie hokeja v Martine.

Martin 19. septembra (TASR) - Mesto Martin podpísalo memorandum o spolupráci s hokejovým klubom MHA Martin. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

Mesto sa podľa nej v júni pokúsilo v spolupráci s MHA Martin a Slovenským zväzom ľadového hokeja zabojovať o prvoligovú licenciu, čo sa nepodarilo aj pre krátkosť času. Martinskí hokejisti budú v nadchádzajúcej sezóne hrať v druhej lige. "MHA Martin je pripravené pracovať a vrátiť martinský hokej tam, kam patrí. A my ako mesto ich budeme aj naďalej podporovať," uviedol primátor Martina Ján Danko.

Klub MHA Martin si podľa predsedu Tomáša Pšenku váži podporu mesta a spoluprácu s jeho vedením pri riešení zložitej situácie hokeja v Martine. "Veríme, že memorandum dáva základ na vytváranie dobrých vzťahov a dlhodobých podmienok pre rozvoj nášho športu na úrovni mládeže, ale aj seniorského hokeja. Pre Martinskú hokejovú akadémiu je to zároveň záväzok zodpovednej práce a prístupu na všetkých úrovniach našej organizácie," podotkol.

"Cieľom je prinavrátiť športovú dôveru, radosť a úspechy mestu s dlhou hokejovou tradíciou. S podporou športovcov, fanúšikov, podporovateľov a partnerov," dodal predseda MHA Martin.