Meszároš si pripísal prvý bod za asistenciu

Andrej Meszároš (vpravo) Foto: TASR/AP Photo

Marián Hossa pre zranenie nedohral.

New York 19. marca (TASR) - V zámorskej NHL si v noci na utorok svoje štatistiky zo Slovákov obohatil len obranca Philadelphie Andrej Meszároš. V súboji s Tampou Bay na jej ľade zaznamenal jednu asistenciu, ale Flyers napokon prehrali 2:5.

Meszároš strávil na ľade takmer dvadsať minút a v deviatom zápase sezóny to bol jeho premiérový zápis do kanadského bodovania. Tampa Bay o svojom triumfe rozhodla až v tretej tretine, keď skórovali Teddy Purcell a Steven Stamkos. Druhý menovaný Kanaďan poisťoval výsledok v čase 59:57 ranou do prázdnej bránky a upevnil si vedenie na čele kanonierov NHL s 21 presnými zásahmi. Celkovo to pre neho bol navyše jubilejný 200. gól v kariére. Ešte významnejšie jubileum dosiahol v drese Philadelphie obranca Kimmo Timomen. Ten v deň svojich 38. narodenín totiž odohral 1000. zápas v NHL. Na bájnu métu sa dostal ako 282. hráč v histórii, šiesty v rámci fínskych rodákov.

Útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík vyšiel vo víťaznom súboji s Carolinou (2:1 pp a sn) opäť bodovo naprázdno, aj keď počas svojho 21:32-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára štyrmi strelami. O zisku dvoch bodov pre jazdcov rozhodli úspešní exekútori samostatných nájazdov Rick Nash a J.T. Miller. Brankár domácich Henrik Lundqvist mal počas 65 minút 29 úspešných zákrokov a ďalšie dva pridal počas nájazdov. Rangers síce ukončili sériu troch prehier, ale momentálne sa nachádzajú na nepostupovom deviatom mieste vo Východnej konferencii.

Michal Handzuš odohral v Anaheime, kde jeho San Jose prehralo 3:5, necelých deväť minút. Okrem dvoch striel zahrieval raz trestnú lavicu a zaznamenal jeden mínusový bod. Handzuš prežíva bodové suchoty a zámorské médiá už špekulujú, že s ním žraloci už nepredĺžia zmluvu. Odlišné problémy majú hokejisti Anaheimu. Káčeri totiž proti San Jose dosiahli už dvanástu domácu výhru v rade, vďaka čomu si vylepšili klubový rekord.

Philadelphia Flyers - Tampa Bay

Hossa nedohral zápas s Coloradom, Byrne ho narazil na mantinel

Marián Hossa nedohral pre zranenie hornej časti tela zápas s Coloradom Avalanche, v ktorom jeho tím Chicago Blackhawks vyhral 5:2. Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude tretí najlepší kanonier "jastrabov" na ľade chýbať.

Hossa utrpel zranenie v závere prvej tretiny, keď ho na mantinel narazil obranca "lavín" Ryan O'Byrne. "Hossa je zranený, ale nebude to tam až tak zlé. Uvidíme, ako sa to vyvinie," povedal pre portál ESPN tréner Chicaga Joel Quenneville.

V skrátenej sezóne základnej časti zaznamenal Hossa 13 gólov a 10 asistencií, je tretím najproduktívnejším hráčom Chicaga po Jonathanovi Toewsovi a Patrickovi Kaneovi. Slovenský krídelník je častým nebezpečím pre bránku súpera a tak k nemu pristupujú v osobných súbojoch dôrazne.

Hossa utrpel silný otras mozgu minulý rok v apríli, keď ho nedovoleným zákrokom zastavil Raffi Torres z Phoenixu Coyotes, pričom nemohol hrať až do polovice novembra. Vo februári tohto roku mal zasa menší otras po súboji s hráčom Vancouveru Jannikom Hansenom, ale po troch dňoch sa hlásil fit. V noci na 7. marca Hossa chýbal v zápase Chicaga s Coloradom (3:2) rovnako pre menšie zranenie v hornej časti tela.

Výsledky:
NY Rangers - Carolina 2:1 pp a sn
Góly: 32. Stepan, rozh. nájazd Nash - 20. Staal. Brankári: Lundqvist - Ellis. Strely na bránku: 36:30. Diváci: 17.200.

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (za hostí MESZÁROŠ 0+1)
Góly: 7. Palát, 18. Pyatt, 50. Purcell, 60. Stamkos - 14. Talbot (MESZÁROŠ), 36. Giroux. Brankári: Lindbäck - Bryzgalov. Strely na bránku: 27:30. Diváci: 19.204.

Dallas - Calgary 4:3
Góly: 19. a 53. Eriksson, 14. E. Cole, 16. Nystrom - 32. Hudler, 35. Bouwmeester, 56. Tanguay. Brankári: Lehtonen - MacDonald. Strely na bránku: 24:19. Diváci: 16.057.

Colorado - Chicago 2:5
Góly: 20. Landeskog, 39. Hejduk - 4. Hayes, 5. Shaw, 28. P. Kane, 35. Seabrook, 57. Toews. Brankári: Varlamov - Emery. Strely na bránku: 19:32. Diváci: 16.952.

Vancouver - Minnesota 1:3
Góly: 31. H. Sedin - 36. Brodin, 44. Coyle, 50. Cullen. Brankári: Luongo - Backström. Strely na bránku: 36:25. Diváci: 18.910.

Anaheim - San Jose 5:3
Góly: 15. a 60. Beauchemin, 32. Holland, 32. Etem, 34. Getzlaf - 20. Demers, 40. Marleau, 47. Irwin. Brankári: Fasth - Niemi. Strely na bránku: 28:35. Diváci: 14.441.

Los Angeles - Phoenix 4:0
Góly: 7. Muzzin, 29. Toffoli, 47. Kopitar, 48. Carter. Brankári: Quick - Smith (48. Labarbera). Strely na bránku: 29:27. Diváci: 18.118.