Quantcast
< sekcia Šport

Som nadšený, veľmi sa teším na nový začiatok, tvrdí Meszároš

Andrej Meszároš, archívne foto Foto: TASR

Andrej Meszároš sa na pôsobenie v novom klube teší.

Boston 6. marca (TASR) - Ďalším slovenským hokejistom, ktorý tesne pred uzávierkou výmen v NHL zmenil dres, bol Andrej Meszároš. Obranca Philadelphie zamieril do Bostonu, kde sa stane spoluhráčom krajana a kapitána Bruins Zdena Cháru. Flyers za neho obetovali voľbu v 3. kole draftu.

O odchode 28-ročného zadáka z Philadelphie sa hovorilo už dlhší čas. V aktuálnej sezóne nastúpil v drese "letcov" iba na 38 stretnutí, viac ako 20-krát ho tréner Craig Berube nechal sedieť na tribúne v pozícii náhradníka. Aj z toho dôvodu sa Meszároš na pôsobenie v novom klube teší.

"Som nadšený. Je to veľká príležitosť odštartovať od začiatku v novom klube. Bruins sú skvelým tímom a ja som veľmi šťastný, že môžem byť jeho súčasťou. Vo Philadelphii sa mi páčilo, ale v tejto sezóne sa mi nedarilo podľa predstáv. Často som nebol na súpiske, nehrával som veľa. Verím, že keď budem v Bostone pravidelne nastupovať, pôjdu hore aj moje výkony," povedal Meszároš pre portál espn.com

V časoch, keď rodák z Považskej Bystrice hrával Ottawe, pôsobil v kanadskom tíme vo funkcii asistenta aj súčasný generálny manažér Bostonu Peter Chiarelli. "Andreja poznám z Ottawy a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme si vybrali práve jeho. Je výborným korčuliarom, má ideálne fyzické parametre, dobrú strelu. Veríme, že sa mu bude u nás dariť," uviedol Chiarelli, ktorý dodal, že Meszároš nastúpi v drese Bruins už vo štvrtkovom súboji proti Washingtonu.

V bránke Capitals si môže premiéru v novom klube odbiť brankár Jaroslav Halák, ktorý prestúpil do hlavného mesta USA z Buffala.