< sekcia Šport

Meunier je na semifinále vykartovaný, od Neymara čakal viac

Futbalisti Neymar a Thomas Meunier. Foto: TASR/AP

Obranca Paríža St. Germain mal jasnú úlohu zastaviť klubového spoluhráča Neymara. To sa mu takmer dokonale podarilo.

Moskva 8. júla (TASR) - Pre belgického futbalového obrancu Thomasa Meuniera malo víťazné štvrťfinále MS s Brazíliou (2:1) horkosladkú príchuť. "Červení diabli" sa síce dostali do elitného kvarteta prvýkrát od roku 1986, on ale dostal druhú žltú kartu a v semifinále proti Francúzsku (utorok 10. júla v Petrohrade, 20.00 SELČ) si nezahrá.

Obranca Paríža St. Germain mal jasnú úlohu zastaviť klubového spoluhráča Neymara. To sa mu takmer dokonale podarilo. Práve po faule na neho však dostal na šampionáte druhú žltú kartu. Keďže FIFA zmaže žlté karty až pred semifinále, španielsky tréner Belgicka Roberto Martinez sa musí proti "Les Bleus" zaobísť bez dôležitého krajného obrancu.

Ten podľa vlastných slov čakal od hviezdneho Neymara, najdrahšieho hráča planéty, že mu spôsobí väčšie problémy: "Pravdu povediac očakával som, že mi spôsobí oveľa viac ťažkostí. Boli sme ale skvele organizovaní. Vždy mi pomohol Marouane Fellaini alebo Toby Alderweireld. Naozaj sme sa sústredili na Neymara, ale aj na Coutinha a Marcela. A odviedli sme skvelú robotu. Myslím si, že si môžeme gratulovať," citoval 26-ročného Belgičana portál goal.com.