Quantcast
< sekcia Šport

Mezei pomôže Nitre do reprezentačnej prestávky

Branislav Mezei. Foto: TASR/Milan Kapusta

Mezei trénoval s tímom vicemajstra už počas letnej prestávky.

Nitra 24. októbra (TASR) - Defenzívu hokejového extraligistu HK Nitra vystuží do začiatku reprezentačnej prestávke Branislav Mezei. Skúsený 34-ročný obranca sa tak vracia do najvyššej domácej súťaže po desiatich rokoch pôsobenia v zahraničí.

Mezei trénoval s tímom vicemajstra už počas letnej prestávky, na začiatku tohto ročníka však uzavrel 18-zápasový kontrakt s chorvátskym účastníkom KHL Medveščakom Záhreb. Po uplynutí skúšobnej doby s ním klub spoluprácu nepredĺžil, rozhodol sa tak pre návrat pod Zobor. "Chceme posilniť našu chorú defenzívu. Zatiaľ sme sa s Braňom dohodli do reprezentačnej prestávky a následne bude všetko závisieť od toho, či dostane nejakú adekvátnu ponuku. Počas prestávky by sa mal uzdraviť Ordzovenský a o niečo neskôr aj Kuzma, takže to bude o niečo lepšie. Ale momentálne máme s obrancami problémy, preto sme radi, že nám Braňo pomôže," povedal pre Hokejportal.net riaditeľ nitrianskeho klubu Ján Plandora.

Mezei pôsobil naposledy na Slovensku počas výluky v sezóne 2004/2005, keď obliekal dres Dukly Trenčín. V zámorskej profilige odohral dovedna 240 zápasov a v dresoch NY Islanders či Floridy nazbieral 24 bodov za 5 gólov a 19 asistencií. V Česku hrával za Třinec, Plzeň či Pardubice, v KHL pôsobil okrem Medveščaku aj v Podoľsku, Jekaterinburgu, Leve Poprad a Baryse Astana. Slovensko reprezentoval na štyroch svetových šampionátoch.