Quantcast
< sekcia Šport

MFK Dukla Banská Bystrica zdolala v 12. kole FL MFK Michalovce 3:1

Na snímke zľava Michal Jeřábek (Michalovce) a Branislav Ľupták (Banská Bystrica) počas zápasu 12. kola Fortuna ligy MFK Dukla Banská Bystrica - FK Zemplín Michalovce v Banskej Bystrici 1. októbra 2022. Foto: TASR - Ján Krošlák

V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci, ktorí si vytvorili niekoľko šancí, ale gól strelili iba jeden, a to v 26. minúte, keď Faško hlavou aj s prispením žrde otvoril skóre.

Banská Bystrica 1. októbra (TASR) - Futbalisti banskobystrickej Dukly v 12. kole Fortuna ligy zdolali na Štiavničkách za daždivého počasia Michalovce 3:1 a vrátili súperovi prehru z východného Slovenska. V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci, ktorí si vytvorili niekoľko šancí, ale gól strelili iba jeden, a to v 26. minúte, keď Faško hlavou aj s prispením žrde otvoril skóre.

Na začiatku druhého polčasu hostia vyrovnali, keď Kotulov center Bystričanom nezmyselne prepadol na nabiehajúceho Kanuho z druhej vlny, ktorý s prehľadom pokoril hrušku. Michalovce viedli iba päť minút, pretože v zadných radoch chybovali po aute Migaľu, čo využil s prehľadom číhajúci Faško na pravej strany šestnástky ľavačkou. Tretí gól pridal Polievka, ktorý si šikovne vytvoril priestor a technickou obaľovačkou nedal Szárazovi šancu.

"Zmenili sme výkon, lebo s Liptovským Mikulášom a ani doma so Skalicou počas prvých polčasov nebol dobrý. Zmenili sme aj herný systém i spôsob bránenia. Išli sme do vyššieho pressingu i rizika, no oplatilo sa. Chalani odviedli presne to, čo sme si povedali a nacvičovali,“ prezradil po víťazstve tréner Banskej Bystrice Michal Ščasný a samotný duel hodnotil pozitívne: „Nechceli sme Michalovce pustiť do medzihry, lebo majú dobré mužstvo, ktoré hrá kombinačne. Napádali sme vysoko, aby nemohli hrať hostia svoju hru. Myslím si, že sa nám to darilo skoro celý zápas, okrem štyroch minút na začiatku druhého polčasu. Zaslúžene sme vyhrali.“

O zaslúženom víťazstve hovoril aj asistent trénera Michaloviec Richard Höger, ktorý sa pre trest hlavného kouča Hrnčára ocitol v jeho zastupujúcej roli. Na tlačovej konferencii zhodnotil prehru stručne a jasne: „Zaslúžené víťazstvo domácich. Rozhodla nielen individuálna kvalita Faška a Polievku, ale aj ochota Bystričanov ísť do súboja a vyhrať ho, pobiť sa vo všetkých častiach ihriska, nielen v jednej a druhej šestnástke. Domáci boli v podstate počas celého zápasu boli dôraznejší a súbojovejší, preto zaslúžene vyhrali.“


12. kolo Fortuna ligy:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)

Góly: 26. a 54. Faško, 69. Polievka 49. Kanu. Rozhodovali: Kružliak – Vitko, Košecký. ŽK: Polievka, Faško - Jeřábek, 734 divákov.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber (69. Mayounga), Záhumenský – Richtárech (59. Gašparovič), B. Ľupták – Slávik (84. Pišoja), Faško, Rymarenko (84. Depetris) – Polievka (84. Franko)

Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Vaško, Mendez – Njie (86. Petrík) – Marcin, Slebodník (46. Begala), Kanu, Jánošík (74. Žofčák) – Da Silva (74. Adekunle)