Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Liptáci zdolali v regionálnom derby po predĺžení HK Poprad 4:3

Na snímke hráči MHk Liptovský sa tešia z víťazstava po samostatných nájazdoch 2:3 po zápase 41. kola Kaufland Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – MHk Liptovský Mikuláš 25. februára 2022 v Michalovciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Jouka Juhola zaznamenal v drese hostí premiérový gól vo svojom prvom stretnutí.

Liptovský Mikuláš 16. novembra (TASR) - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte fínsky útočník Hannu Kuru.

Jouka Juhola zaznamenal v drese hostí premiérový gól vo svojom prvom stretnutí. Tréner "kamzíkov" Peter Mikula po domácom triumfe 3:2 po predĺžení s Trenčínom, zaznamenal prvú prehru.

Tipos extraliga - 17. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana). vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 960 divákov

L. Mikuláš: Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Novajovský, Mezovský, Diakov – Kriška, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmída, Uhrík – Kalousek, Vähätalo, Drábek - Braun
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Kukuča, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Paukovček, Paločko – Suchý, Mlynarovič, Valigura – Sokoli

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte americký útočník Robby Jackson. Nové Zámky si pripísali triumf po dvoch prehrách a zostali na čele tabuľky o štyri body pred Slovanom Bratislava, ktorý ma však dva zápasy k dobru.

HC MIKRON Nové Zámky - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

31. T. Mikúš (Klempa, Mišiak), 32. Farley (Lee), 62. Jackson (Farley – 8. Majdan (Giľák), 29. Nellis (Majdan), . Rozhodovali: Snášel, Moller – Durmis, Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman – Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Tomáš Mikúš, Klempa – Števuliak, Juraj Mikúš, Šišovský, Barto, Ondrušek, Faith – Hajnik
S. N. Ves: Melicherčík – Ulander, Malina, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Groch – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Bortňák, Salituro – Tkáč, Vartovník, Hamráček - Šuty