Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Miami bez Messiho prehralo vo finále US Open Cupu s Houstonom 1:2

Útočník Interu Miami Lionel Messi sa pozerá cez sklenenú stenu súkromnej lóže na začiatku finálového futbalového zápasu tímu U.S. Open Cup proti Houston Dynamo, v stredu 27. septembra 2023 vo Fort Lauderdale na Floride. Houston vyhral 2:1 . Foto: TASR/AP

Okrem hviezdneho argentínskeho útočníka nenastúpil za Miami ani jeho niekdajší spoluhráč z Barcelony Jordi Alba.

Fort Lauderdale 28. septembra (TASR) - Futbalisti Houstonu Dynamo triumfovali v US Open Cupe, keď vo štvrtkovom finále zdolali Inter Miami 2:1. V drese floridského tímu nenastúpili Lionel Messim, ktorý sa so zranením prizeral prehre svojich spoluhráčov len z tribúny.

Okrem hviezdneho argentínskeho útočníka nenastúpil za Miami ani jeho niekdajší spoluhráč z Barcelony Jordi Alba. Houston v prvom polčase dominoval, na strely vyhral 18:1 a ujal sa vedenia 2:0 po góloch Griffina Dorseyho a Amineho Bassiho z penalty. Houston dostal loptu do siete aj v 73. minúte, no gól Nelsona Quinonesa nepaltil pre ofsajd. V nadstavenom čase skorigoval Josef Martinez.

Dynamo uspelo v súťaži druhýkrát v histórii, prvý titul získalo v roku 2018.