Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Miami zvíťazilo v Charlotte po dvojnásobnom predĺžení

Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks a Joel Embiid z Philadelphie počas zápasu basketbalovej NBA vo štvrtok 17. februára 2022 v Milwaukee. Foto: TASR/AP

Charlotte prehralo doma s Miami 107:111 po dvojnásobnom predĺžení.

New York 18. februára (TASR) - Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke obhajcu titulu Milwaukee 123:120 a odčinili predchádzajúcu zahanbujúcu prehru 87:135 s Bostonom. Vzájomný duel hviezd ligy vyšiel lepšie hosťujúcemu Joelovi Embiidovi, ktorý dal 42 bodov a pridal 14 doskokov, kým domáci Jannis Antetokounmpo "len" 32 bodov (11 doskokov).

"Najdôležitejší bol začiatok, už vtedy boli všetci agresívni," povedal kamerunský basketbalista po zápase pre agentúru AP. Napriek tomu, že pre svoj tím bol v stretnutí kľúčový, nepodarilo sa mu predĺžiť šnúru stretnutí, v ktorých si pripísal aspoň 25 bodov. Tá zostala na čísle dvadsaťtri.

Charlotte prehralo doma s Miami 107:111 po dvojnásobnom predĺžení. Zariadil to Kyle Lowry, ktorý dal 12 zo svojich 25 bodov práve v extračase. Miami je spolu so Chicagom pred prestávkou vyplnenou zápasom All Stars na čele Východnej konferencie.

"Užili sme si to, boli sme skvelá partia. Skupina chlapov, ktorí chcú vyhrať zápas," uviedol po stretnutí 35-ročný Lowry, ktorého tím vyhral šesť z predchádzajúcich siedmich zápasov. V opačnej situácii je ich súper, ktorý prehral osem duelov z predošlých deviatich.