Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Miami zvíťazilo v druhom zápase finálovej série nad Denverom 111:108

Na snímke vpravo hráč Heat Gabe Vincent zaznamenal 23 bodov v druhom zápase finálovej série basketbalovej NBA Denver Nuggets - Miami Heat (108:111) v noci na 5. júna 2023. Foto: TASR/AP

Denver prehral po prvý raz v play off na domácej palubovke. Zápas sa pre neho od úvodu vyvíjal lepšie, v jednej chvíli viedol už o 15 bodov.

Denver 5. júna (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v druhom zápase finálovej série NBA nad Denverom 111:108 a vyrovnali stav série na 1:1. V drese Heat nazbieral Gabe Vincent 23 bodov, Jimmy Butler a Bam Adebayo zhodne 21 bodov. V drese Nuggets zažiaril Srb Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 41 bodov a 11 doskokov.

Denver prehral po prvý raz v play off na domácej palubovke. Zápas sa pre neho od úvodu vyvíjal lepšie, v jednej chvíli viedol už o 15 bodov. Hostia sa však dotiahli a o svojom triumfe rozhodli vo štvrtej štvrtine, v ktorej zvíťazili 36:25. Rozhodnutie prišlo z ruky Adebaya, ktorý 48,3 sekundy pred koncom premenil dva trestné hody.

"Pred štvrtou štvrtinou sme vedeli, že cesta vedie cez dobrú defenzívu. To bolo pre nás to najdôležitejšie," citovala Adebaya agentúra AP.

Denver mal v závere šancu vyrovnať, no Jamal Murray minul kôš spoza trojkového oblúka. "Vyzeralo to dobre, len to tam nespadlo," povedal Murray, ktorý zaznamenal 18 bodov a pridal 10 asistencií.

Tretí zápas je na programe v noci na štvrtok na palubovke Miami.