< sekcia Šport

Hádzanárky Michaloviec nezvládli odvetu 2. kola Parížu, v EL skončili

Na archívnej snímke hráčky Iuventy Michalovce. Foto: TASR - Roman Hanc

Michalovčanky sa v odvete vzchopili, najmä v prvom polčase si viackrát vytvorili náskok, no napokon opäť zvíťazili domáce hráčky.

Paríž 18. októbra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom zápase 2. kola Európskej ligy na palubovke Paríža 92 26:29. Na favorizovaného súpera nestačili ani prvom zápase, ktorý prehrali 14:36 a ich účinkovanie v Európskej lige sa skončilo.

Zverenky Petra Dávida mali v prvom zápase príliš veľký rešpekt k súperkám, ktoré si pred odvetou vytvorili pohodný 22-gólový náskok. Michalovčanky sa v odvete vzchopili, najmä v prvom polčase si viackrát vytvorili náskok, no napokon opäť zvíťazili domáce hráčky.

Tímy sa pred dvojzápasom dohodli na odohraní oboch duelov v Paríži.

Európska liga, 2. kolo, 2. zápas:


Iuventa Michalovce - Paríž 92 26:29 (14:12)

Zostava a góly Iuventy: Yablonská-Bobal, Kordowiecka - Holejová 6, Popovcová 4, Rebičová 3, Bajčiová 3, Dulinová 3, Klučková 2, Godecová 2, Trúnková 1, Trifunovičová 1, Štefanová 1, Čorovičová, Kakaščíková, Kohuchová, Dmitrenková, najviac gólov Paríža: Flippesová 6, Resendeová a Ouattarová po 5. Rozhodovali: Rosendo, Estevez (obaja Šp.), TH: 2/2 - 3/2, vylúčené: 5:6, 585 divákov.

/prvý zápas: 14:36, postúpil Paríž 92/